سراتو سایپا بار دیگر در بورس کالا عرضه می‌شود

خردادماه بود که سایپا تصمیم گرفت سراتو را در بورس كالا عرضه کند. در هیمن راستا  ۵۰ دستگاه سراتو را با قيمت پايه ۸۷ ميليون تومان  (بدون درنظر گرفتن هزينه‌هاي جانبي) در بورس کالا عرضه شد. این طور به نظر می‌رسد که احتمالا در هفته‌هاي پيش رو سايپا براي بار دوم سراتو را در بورس کالا عرضه کند.

سعید جمالی مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری‌های سایپا گفت: سیاست سایپا عرضه دوباره خودروی سراتو در بورس کالاست و امیدواریم در هفته‌های پیش رو این عرضه موفق از سر گرفته شود؛ همچنین پس از عرضه محصولات در بورس کالا و اخذ سایر شروط، انتشار اوراق را آغاز می‌کنیم.

عرضه سراتو سايپا از خردادماه در بورس كالا آغاز شد. در جريان عرضه خرداد‌ماه، سايپا، ۵۰ دستگاه سراتو را با قيمت پايه ۸۷ ميليون تومان – بدون درنظر گرفتن هزينه‌هاي جانبي – عرضه كرد. تازه‌ترين خبرها حاكي از آن است كه احتمالا در هفته‌هاي پيش رو سايپا براي بار دوم عرضه اين محصول را در بورس كالا در برنامه‌هايش بگنجاند. سعيد جمالي، مدير امور سهام و سرمايه‌گذاري‌هاي سايپا گفت: سياست سايپا عرضه دوباره خودروي سراتو در بورس كالاست و اميدواريم در هفته‌هاي پيش رو جريان اين عرضه با موفقيت از سر گرفته شود.

گزارش خودرو

او با بيان اينكه سايپا براي انتشار اوراق سلف برنامه‌هايي در دستور كار دارد، گفت: ما ابتدا بايد شروط اين عرضه را پشت سر بگذاريم.براي عرضه اوراق نخستين شرط عرضه محصولات در بورس كالا‌ست كه اين كار در حال انجام است. پس از عرضه محصولات در بورس كالا و اخذ ساير شروط انتشار اوراق را آغاز مي‌كنيم. او درباره زمان انتشار اوراق توضيح داد: تلاش خواهيم كرد در تابستان سال‌جاري حتما انتشار اوراق سلف موازي را داشته باشيم. او ضمن قدرداني از همكاري بورس كالاي ايران در عرضه نوبت اول سراتو گفت: بورس كالا در ماه‌هاي گذشته به‌طور جدي پيگير اين عرضه بود و در تمام مراحل پذيرش سايپا را براي پيشبرد امور و طي تشريفات قانوني همياري كرد.

نحوه عرضه شدن سراتو در بورس کالا چگونه بود؟

درخواست پذيرش سراتو توليدي شركت سايپا در تاريخ ۲۵دي‌ماه سال۹۵ به بورس كالاي ايران ارائه شد و ۱۹بهمن سال گذشته در هيأت پذيرش بورس كالاي ايران به تصويب رسيد. طبق شرايط پذيرش، تأمين سرمايه لوتوس پارسيان متعهد شد كه شرايط عرضه را به‌گونه‌اي فراهم كند كه حداقل يك‌بار عرضه در‌ماه انجام پذيرد و درصورت وجود تقاضا با نظر بورس نسبت به عرضه اقدام كند. سايپا نيز طبق تعهد خود متعهد شد مقدار ۲۵درصد از كل توليد سالانه معادل ۲۵۴۰دستگاه را در بورس عرضه كند.

عرضه سراتو سایپا برای نخستین بار در بورس کالا

در همسایگی 100 میلیونی ها/شاخ به شاخ سراتو سایپا و رنو سیمبل

مصاحبه اختصاصی جوان خودرو با مدیر پروژه کیا سراتو آپشنال سایپا

نگاهی به برلیانس سری 200 / کیفیت در گروه ارزان قیمت ها

سبقت سایپا در رشد امتیازات رضایت مشتریان

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!