پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

محمد_رضا_نعمت_الله_زاده_وزیر_صنعت

قیمت خودروهای داخلی کاهش نمی یابد.

وزیر صنعت: تنها امکان کاهش قیمت خودروهای خارجی وجود دارد. وزیر صنعت، با تاکید بر اینکه قیمت خودروهای داخلی پس از توافق هسته‌ای کاهش نمی‌یابد، گفت: توافق‌نامه‌هایی با برخی کشورها برای گسترش همکاری‌های تجاری آماده شده است که بعد از رفع تحریم‌ها امضا می‌شود. به نقل از مهر، محمدرضا نعمت‌زاده با اشاره به امضای توافق‌نامه […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۲۸ تیر ۱۳۹۴

وزیر صنعت: تنها امکان کاهش قیمت خودروهای خارجی وجود دارد.

وزیر صنعت، با تاکید بر اینکه قیمت خودروهای داخلی پس از توافق هسته‌ای کاهش نمی‌یابد، گفت: توافق‌نامه‌هایی با برخی کشورها برای گسترش همکاری‌های تجاری آماده شده است که بعد از رفع تحریم‌ها امضا می‌شود.

  به نقل از مهر، محمدرضا نعمت‌زاده با اشاره به امضای توافق‌نامه میان ایران و گروه 1+5 گفت: به طور قطع حجم مبادلات تجاری کشور بعد از رفع تحریم‌ها افزایش خواهد یافت. در این میان، مواد شیمیایی و پتروشیمی‌ها، مواد کانی مثل فولاد و مس و فلزات گران‌بها و خودروسازی در اولویت قرار دارد.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: توافق نامه‌هایی با سایر کشورها آماده شده که بعد از رفع تحریم‌ها امضا می‌شود.

  وی تصریح کرد: قیمت خودروهای داخلی کاهش نمی‌یابد، زیرا قیمت آن را شورای رقابت تعیین می‌کند اما اگر نرخ ارز کاهش یابد، ممکن است قیمت خودروهای خارجی کاهش یابد.

  نعمت‌زاده، یکی از اولویت های وزارتخانه متبوعش را در جذب سرمایه، حوزه تکنولوژی هایی دانست که کشور در آن عقب ماندگی دارد.

  اگرچه برخی از خودروسازن خارجی تصمیم دارند به ایران بیایند و با این کار رقابت شدید می شود. ولی برخی از خودروسازان تقاضای افزایش قیمت خودرو را دارند و دلیل آن را افزایش کیفیت عنوان می کنند. در هر صورت باید منتظر قیمت گذاری شورای رقابت تا 15 روز آینده باشیم.

  فعلاً خودروسازان آمریکایی به ایران نخواهند آمد.

  مرسدس و فولکس واگن به ایران می آیند.

  توافق هسته ای صورت گرفت تحول صنعت خودرو در پیش است

  دیدگاه خود را بنویسید

  کیوسک مطبوعاتی