ممنوعیت دائمی ورود کامیون به 2 منطقه تهران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد، ورود کامیون به 2 منطقه تهران (مناطق یک و 12 شهرداری تهران) به طور دائمی ممنوع است.

به نقل از ایسنا ، سردار محمدرضا مهماندار  درباره اجرای طرح ساماندهی کامیون‌ها در پایتخت اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح از مدتی قبل برخورد با اضافه بار و تناژ غیرمجاز کامیون‌ها در دستور کار قرار گرفت اما این طرح بخش‌های دیگری نیز دارد که یکی از این بخش‌ها ممنوعیت ورود کامیون به دو منطقه تهران یعنی منطقه 12 و 1 است.

وی با بیان اینکه ممنوعیت تردد کامیون‌ها در این دو منطقه دائمی و 24 ساعته است، افزود: در بررسی‌های انجام شده و برابر مصوبه شورای تأمین تهران تردد کامیون‌ها در برخی از معابر تهران سبب وارد شدن خسارت به معابر و همچنین ابنیه می‌شود. در این بررسی‌ها مشخص شد که اکثر معابر و ابنیه منطقه 12 و 1 شهر تهران مستعد چنین خساراتی هستند از این رو تصمیم بر ممنوعیت ورود کامیون‌ها به این مناطق گرفته شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: البته ورود کامیونت‌ها به این مناطق منعی ندارد.

مهماندار درباره مجازات و جرایم ورود کامیون‌ها به این مناطق گفت: کامیون‌هایی که وارد این دو منطقه شوند شامل جریمه 90 هزار تومانی شده و علاوه بر آن 4 نمره منفی نیز به راننده تعلق می‌گیرد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه در شرایط اضطراری چطور می‌توان وارد این مناطق شد، تصریح کرد: در مواردی که استفاده از کامیونت نتواند نیاز را رفع کند، در کمیسیونی مشترک میان پلیس راهور و شهرداری تهران موضوع بررسی شده و مجوز مقطعی کوتاه مدت برای تردد کامیونی با شماره پلاک مشخص در این محدوده صادر می‌شود.

افزایش تصادفات رانندگی با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان

جریمه هرگونه شعرنویسی روی خودرو

جریمه مسدود کردن خیابان به دلیل تصادف خسارتی

چگونه خلافی خودرو را قسطی بپردازیم؟

تخلف جناغی ها در تهران ثبت می شود

ثبت تخلفات پشت فرمان توسط دوربین‌ها

تخلفاتی که پلیس با آن‌ها بیشترین برخورد را دارد

سایپا دیزل ناوگان حمل و نقل را با تسهیلات ویژه نوسازی می کند

شتاب زامیاد در تولید خودروهای تجاری ایویکو

پرونده کامیون های فرسوده زیر دست کمیته صنعت

 

نظر شما !!