پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

porsche-پورشه_لوگو

اولین پورشه تمام الکتریکی رونمایی می شود؟!

به تازگی مجله فرانسوی L’Automobile اعلام کرده است که پورشه قصد دارد خودرو تمام الکتریکی خود در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت رونمایی می کند. این خودرو اولین پورشه تمام الکتریکی خواهد بود. گفته می شود این خودرو کوچکتر از پورشه پانامرا است و پاجون (Panamera Junior) نام دارد. اما شایان ذکر است که خبر تولید پاجون چندسالی […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۴

به تازگی مجله فرانسوی L’Automobile اعلام کرده است که پورشه قصد دارد خودرو تمام الکتریکی خود در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت رونمایی می کند. این خودرو اولین پورشه تمام الکتریکی خواهد بود.

گفته می شود این خودرو کوچکتر از پورشه پانامرا است و پاجون (Panamera Junior) نام دارد. اما شایان ذکر است که خبر تولید پاجون چندسالی است که به صورت شایعه در سایت ها منتشر می شود ولی این واقعیت که پورشه در حال ساخت یک سدان کوچکتر از پانامرا برای رقابت با بی ام و سری ۵، مرسدس بنز کلاس E و جگوار XF است موضوع غیرقابل انکاری است.

با توجه گزارشات به پاجون نسبت به پانامرا حدود یک 30  سانتیمتر کوچکتر است. این خودرو مجهز به موتوری الکتریکی است که در قسمت پشت قرار دارد و می‌تواند با یک بار شارژ مسافت ۲۵۰ تا ۳۰۰ مایلی را طی کند و رقیبی برای مدل S تسلا نیز باشد. اگر این خودرو به خط تولید برسد اولین خودروی کاملا الکتریکی پورشه خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی