قیمت گیرباکس خودروهای اتوماتیک پرطرفدار بازار

با توجه به ترافیک روز افزون شهرهای بزرگ، گرایش خریداران به خودروهای اتوماتیک بیشتر از قبل شده است. قیمت خودروهای اتوماتیک داخلی نسبت به مدل های دنده دستیشان چند میلیونی گران تر است. همین مورد باعث می شود خریدارانی که بودجه محدودتری دارند، به فکر خرید نسخه های دست دوم بیافتند. با به میان آمدن نام خودرو اتوماتیک دست دوم، نخستین چیزی که در ذهن نقش می بندد، قیمت گیرباکس و تعمیرات آن است. در ادامه توجه شما را به قیمت گیرباکس تعدادی از خودروهای اتوماتیک پرطرفدار بازار جلب می کنیم.

یکی از عوامل موثر و مهم در هنگام خرید خودرو هزینه استهلاک آن است؛ اغلب خودروهای تولید داخل در حدود 2-3 سال یا 60 هزار کیلومتر گارانتی دارند و در این مدت خریدار دغدغه خاصی از بابت تعمیرات و سرویس‌ها ندارد. اما مشکل دقیقاً از زمانی آغاز می‌شود که میزان پیمایش خودرو بالا می‌رود، گارانتی تمام شده و جعبه‌دنده خودرو دچار مشکل می‌شود، آنوقت مالک خودرو باید دست در جیب مبارک کرده و هزینه تعمیرات یا تعویض جعبه‌دنده را پرداخت نماید، پس چه بهتر که علاج واقعه قبل از وقوع صورت پذیرد و خودرویی انتخاب گردد که کم استهلاک بوده و هزینه قطعات آن پایین باشد.

توجه شما را به قیمت گیربکس اتوماتیک برخی خودروهای تولید داخل جلب می‌کنیم. شایان ذکر است که قیمت‌ها براساس اعلام سایت خودروساز استخراج شده است و تنها قیمت گیربکس اتوماتیک کامل خودرو بوده و هزینه اجرت تعویض جداگانه محاسبه می‌شود.

قیمت گیرباکس رنو ساندرو: 12 میلیون و 753 هزار تومان – جعبه‌دنده این خودرو با تندر اتومات نیز مشترک است.
قیمت گیرباکس کیا سراتو: 16 میلیون و 833 هزار تومان
قیمت گیرباکس برلیانس H320 و H330: دو نوع جعبه‌دنده دارند. اولی به مبلغ 24 میلیون و 868 هزار تومان! و کد 4F16 مبلغ 21 میلیون و 680 هزار تومان
قیمت جعبه‌دنده CVT چری – ام‌وی‌ام مشترک بین خودروهای TIGGO5-ARIZZO5-X33-550: مبلغ 14 میلیون و 179 هزار تومان

همچنین در صورتی که مشکل گیربکس با تعمیرات جزئی برطرف شود و نیاز به تعویض آن نباشد، باید از کیت‌های مخصوص اورهال استفاده شود که برای خودرویی مانند رنو ساندرو کیت تعمیرات در حدود 2 میلیون و 400 هزار تومان قیمت دارد.

منبع: جام جم آنلاین

نکاتی پیرامون وایر شمع خودرو

علائم سوختن واشر سر سیلندر خودرو

ECU خودرو و عملکرد آن

در شست و شوی خودرو این نکات را فراموش نکنید

مزایا و معایب باد لاستیک نیتروژن در خودرو

تفاوت سیستم های 4WD و AWD و 4*4 در خودرو

محاسن و معایب جعبه دنده یا گیربکس CVT

مزایای سیستم TCS خودرو (سیستم کنترل کشش)

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!