بوگاتی شیرون در کدام کشورها فروش بیشتری دارد؟

بوگاتی شیرون به عنوان یکی از جذاب ترین سوپر ماشین های حال حاضر دنیا شناخته می شود و ویژگی های ساخت، توان پیشرانه و البته برچسب قیمت آن هم منحصر به فرد است. بوگاتی اعلام کرده است که با تحویل ۷۰ دستگاه مدل شیرون در سال گذشته، تولید این ماشین در سال ۲۰۱۷ طبق برنامه پیش رفته است. با توجه به اینکه تنها 500 دستگاه از این ابر خودرو تولید خواهد شد، بوگاتی برای هر منطقه جهان تعداد مشخصی را در نظر گرفته است.

این شرکت می‌گوید 43 درصد سفارش‌ها برای شیرون را از خریداران در اروپا گرفته است. مشتریان در آمریکای شمالی با 26 درصد و خاورمیانه با 23 درصد در رده‌های بعدی هستند و دست آخر هشت درصد خریداران شیرون از آسیا و اقیانوسیه این ماشین را سفارش داده‌اند. تولید شیرون از پاییز گذشته آغاز شد و اولین دستگاه بهار امسال به مشتری تحویل داده شد.

شاید تولید میانگین تقریبا شش ماشین در ماه عدد چندان بزرگی نباشد، اما با روشی که بوگاتی ماشین‌هایش را می‌سازد،‌ رسیدن به این رکورد دستاورد بزرگی است.

ساخت هر دستگاه شیرون از مرحله سفارش تا تحویل خودرو بین شش تا 9 ماه طول میکشد. همه ماشین‌ها با دست توسط بیست مهندس بوگاتی در «آتلیه» این کارخانه در مولسایم در فرانسه ساخته می‌شود.هر ماشین از 1800 بخش مختلف تشکیل شده که هر کدام با دقت زیاد به یکدیگر وصل می‌شود. برای مثال تنها رنگ کردن ماشین با دست سه هفته طول می‌کشد و روی بدنه ماشین تا هشت لایه رنگ پاشیده می‌شود.

گزارش خودرو

با این همه وسواس، بوگاتی دو ماه پیش اعلام کرد در جوشکاری 43 دستگاه از خودروهایی که به مشتریانش تحویل داده اشکالی پیدا کرده و برای همین کل صندلی‌ این ماشین‌ها را عوض خواهد کرد.

قرار است از این ابرخودروی فرانسوی تنها پانصد دستگاه ساخته شود. به جز هفتاد نفری که ماشینشان را تحویل گرفته‌اند، بیش از 230 خریدار دیگر قیمت دو میلیون و چهارصد هزار یورویی ماشین را پرداخته‌اند و منتظر تحویل ماشینشان هستند. با برنامه فعلی، بوگاتی امیدوار است بتواند این خودروها را تا چهار سال دیگر به خریداران تحویل دهد.

شیرون با موتور شانزده سیلندر 1500 اسب بخاری‌اش سال گذشته جانشین بوگاتی ویرون شد. سرعت این ماشین به 420 کیلومتر در ساعت محدود شده و شتاب صفر تا صد کیلومترش 2.5 ثانیه است.

مدیران بوگاتی در سال 2016 شیرون را با عنوان سریع‌ترین ماشین جهان رونمایی کردند، اما در ماه‌های گذشته چند خودروساز این ادعا را به چالش کشیده‌اند. قرار است این کارخانه در سال 2018 حداکثر سرعت شیرون را بدون محدودیت الکترونیکی ثبت کند.

هزینه های عجیب نگهداری از تنها کانسپت بوگاتی ویژن GT جهان

دوچرخه بوگاتی با بدنه کربنی و قیمت نجومی

اشتهای تمام نشدنی بوگاتی شیرون

کایرون سریعترین خودرو جهان لقب گرفت

” آریا ” ابر خودرو آمریکایی

معرفی ب ام و i8 رودستر/ سفینه ای با سقف نرم!

تجربه رانندگی با پورشه 911 توربو

لامبورگینی با اوروس به جمع قدبلندها آمد

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!