جزییات محدودیت های ترافیکی تهران ویژه ۲۲ بهمن

پلیس راهنمایی و رانندگی امسال نیز همچون سال‌های گذشته تمهیداتی را برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر راهپیمایی 22 بهمن ماه در نظر گرفته است. این تمهیدات و محدودیت های ترافیکی با هدف افزایش ایمنی و امنیت راهپیمایان همچنین سهولت دسترسی آنان در نظر گرفته شده است.

سردار محمدرضا مهماندار در جلسه کمیته انتظامی ترافیکی راهپیمایی 22 بهمن با بیان اینکه مسیر اصلی راهپیمایی از میدان امام حسین تا میدان آزادی است، گفت: در این محور و محورهای منتهی به آن و با توجه به حجم راهپیمایان و به تناسب حرکت راهپیمایان، محدودیت‌های ترافیکی اعمال می‌شود و پیش بینی ما این است که عمده محدودیت ترافیکی از میدان فردوسی تا میدان آزادی اعمال شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه تمهیدات ترافیکی پلیس به گونه‌ای اتخاذ شده تا امکان رسیدن شهروندان به نزدیک‌ترین محل برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی وجود داشته باشد، اظهارکرد: در برخی از مسیرهای فرعی نیز که امکان تردد راهپیمایان و امکان انسداد مسیر وجود دارد. از جمله این محورها می‌توان به محور بزرگراه جناح از میدان صادقیه تا میدان آزادی اشاره کرد.

توصیه پلیس به غرفه داران

مهماندار همچنین به غرفه‌داران توصیه کرد که حتما اگر قصد انتقال تجهیزات به غرفه‌های خود را دارند در شب قبل (21 بهمن) نسبت به جابجایی این تجهیزات اقدام کنند چرا که از صبح روز راهپیمایی و با آغاز محدودیت‌ها دیگر اجازه حمل تجهیزات به‌ویژه با خودرو به آنان داده نمی‌شود.

مهمانداراز راهپیمایان خواست که تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی برای حضور در راهپیمایی استفاده کنند و از خودروی شخصی استفاده نکنند.

وی همچنین با اشاره به تردد موتورسیکلت‌ سواران در راهپیمایی اظهار کرد: این راهپیمایی برای شهروندان است و پلیس اجازه تردد موتورسیکلت‌ها در بین راهپیمایان را نمی‌دهد بنابراین افرادی که قصد دارند با موتورسیکلت به راهپیمایی بیایند باید آن را در محل‌های مشخص پارک کنند و پیاده به راهپیمایی بروند.

مهماندار با بیان اینکه ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در آماده‌باش 100 درصدی هستند، گفت: امیدواریم که امسال بتوانیم خدمات مطلوبی را به راهپیمایان ارائه دهیم.

محدودیت‌های تردد در معابر منتهی به میدان آزادی

الف) محدودیت‌های تردد ساعت ۲۲شنبه شب به شرح ذیل خواهد بود

رینگ داخلی میدان آزادی در ۴ مقطع ذیل منتهی به میدان آزادی محدودیت اعمال خواهد شد:

۱- خیابان آزادی در مسیر شرق به غرب از ابتدای خیابان شهید برادران عزیزی به سمت غرب
۲- جاده مخصوص غرب به شرق از ابتدای راستگرد مخصوص به آیت اله سعیدی به سمت میدان
۳- بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب
۴- دسترسی رینگ خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به رینگ داخل میدان

ب) محدودیت‌ های ترافیکی  از ساعت 6 صبح روز 22 بهمن به شرح ذیل خواهد بود

۱- طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب، در ادامه افزایش به سمت خیابان انقلاب اسلامی از میدان انقلاب تا میدان فردوسی و گسترش محدوده به سمت میدان امام حسین (در صورت نیاز و با نظر فرماندهان) و همچنین طول جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تأمین اجتماعی (بعد از پل ستاری) تا میدان آزادی.

۲- طول بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی.

۳- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی.

۴- در کلیه رمپ و لوپ‌های پل … مسطح بزرگراه شیخ فضل اله ورودی به بزرگراه محمد علی جناح.

۵- بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی به هنگام افزایش تردد راهپیمائی کنندگان.

۶- بزرگراه یادگار امام (ره) از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی.

۷- خیابان حبیب اللهی وخیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی.

۸- خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج.

۹- خیابان کارگر در حدفاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز (حرکت‌های خلاف جهت خیابان لبافی نژاد به سمت شمال کنترل می شود).

۱۰- طول خیابان فردوسی در حدفاصل خیابان‌های جمهوری تا سمیه (حرکت‌های خلاف جهت در طول خیابان قرنی از خیابان طالقانی و سمیه کنترل می شود.

۱۱- طول خیابان ولیعصر در حدفاصل خیابان جمهوری تا طالقانی.

۱۲- مسیر‌های عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمالی شامل: خیابان دکتر قریب شمالی، خیابان اسکندری شمالی (از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی)، خیابان رودکی شمالی و خیابان خوش شمالی (از خیابان نیایش تا آزادی).

۱۳- مسیر‌های عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل: خیابان جمالزاده، خیابان نوفلاح، خیابان زارع و خیابان اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی ـ. خیابان اسکندری جنوبی ـ. خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی.

۱۴- مسیر‌های عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل: خیابان استاد نجات اللهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب (بار شمال به جنوب حافظ از ابتدای پل به سمت روی پل هدایت خواهد شد)، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا.

۱۵- مسیر‌های عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل: خیابان خارک از استاد شهریار، خیابان ابوریحان، خیابان رازی، خیابان دانشگاه ـ. خیابان ۱۲ فروردین ـ. خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب.

 محدوده‌های ممنوعیت توقف و پاکسازی معابر

۱- طول بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه در هر دو مسیر.
۲- طول جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان در هر دو مسیر.
۳- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح در هر دو مسیر.
۴- طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین (ع) در هر دو مسیر.

جزییات محدودیت های ترافیکی جاده ها در تعطیلات پیش رو

بخشودگی دیرکرد جریمه های رانندگی 96 در صورت پرداخت تا پایان آذر 97

نقاط قوت و ضعف طرح ترافیک جدید

بیرون آوردن دست از پنجره خودرو همان و جریمه شدن همان!

محدوده طرح ترافیک و زوج فرد در سال 97 ثابت می ماند/حداقل و حداکثر هزینه ورود به محدوده در سال 97

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!