پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

renault-logo_لوگو_رنو

رنو جز سه شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در ایران خواهد شد.

شبکه تلویزیونی فرانس 24 با اشاره به اینکه شرکت رنو در صدد اجرای برنامه ساخت خودروهای ساندرو و کپچر و توسعه خط تولید تندر در ایران است، گزارش داد: این خودروسازی قصد دارد به یکی از سه شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در ایران تبدیل شود. خبرنگار تلویزیون فرانس 24 با اشاره به تولید «تندر» […]

سهیل زنگنه
چهارشنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

شبکه تلویزیونی فرانس 24 با اشاره به اینکه شرکت رنو در صدد اجرای برنامه ساخت خودروهای ساندرو و کپچر و توسعه خط تولید تندر در ایران است، گزارش داد: این خودروسازی قصد دارد به یکی از سه شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در ایران تبدیل شود.

خبرنگار تلویزیون فرانس 24 با اشاره به تولید «تندر» مدل ایرانی خودرو «لوگان» این شرکت فرانسوی در ایران، گفت: محدودیت های ناشی از تحریم، بیش از 500 میلیون یورو به شرکت رنو آسیب زده است.

یکی از مدیران این شرکت در گفت وگو با این شبکه گفت: خط تولید رنو در ایران هرگز متوقف نشد، اما کارخانه نیمه تعطیل بود و تنها 15 تا 20 درصد از ظرفیت کارخانه های آن در ایران به کار گرفته می شد.

وی یادآور شد که رنو تصمیم دارد خودروی «ساندرو» (Sandero) را نیز در ایران تولید کند و خط تولید مدل «پیکاپ» از تندر را نیز توسعه دهد و حتی در حال بررسی امکان تولید «کپچر» (Captur) در ایران است که از جمله خودروهای پرفروش در اروپا به شمار می رود.

فرانس 24 با اشاره به اینکه «رنو» در گذشته تا 10 درصد از بازار خودرو ایران را در اختیار داشت، تاکید کرد که این شرکت فرانسوی قصد دارد موقعیت خود را دوباره بازیابد و حتی سه برابر یا حتی چهار برابر شدن تولید این شرکت در ایران در سال های آینده مطرح شده است.

این شبکه به نقل از مدیران رنو اعلام کرد: رنو توانسته تنها در 4 ساعت، 800 خودرو در ایران بفروشد و قصد دارد به یکی از سه شرکت بزرگ تولیدکننده خودرو در این کشور تبدیل شود.

فرانس 24 در پایان یادآور شد که بسیاری از شرکت های اروپایی، از جمله فولکس واگن آلمان و پژوی فرانسه، قصد دارند در ایران فعالیت کنند و از این نظر، رقیبان رنو خواهند بود.

هشدار رنو پارس به نگین خودرو

حضور رنو در ایران قوی تر از قبل

بازگشت پژو و رنو به یک شرط وابسته است.

تمایل رنو برای خرید سهام پارس خوردو

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

کیوسک مطبوعاتی