رعایت یک نکنه ایمنی در باز و بست کردن بست های باتری

مواقعی که نیاز به باز کردن و یا بستن بست های باتری خودرو می شود باید یک سری نکات را رعایت کنیم که احیانا موجب ترکیدی باتری و یا آسیب به باتری و تخلیه آن نشود که در ادامه به یک نکته ایمنی مهم خواهیم پرداخت.

برای بازوبسته کردن بستهای باطری می باید به طریقی انجام گیرد که تماس ابزار با بدنه باعث تولید جرقه نشود چراکه اتفاق ان می تواند در صورت دستپاچه شدن فرد استفاده کننده باعث حتی ترکیدن باطری گردد. رعایت نکته زیر به راحتی مانع این حادثه می گردد و به راحتی وبدون هیچ نگرانی می توان باطری خودرو خود را باز و یا ببندید.


اگر نیاز به باطری به باطری پیدا کردی ، اینجا کلیک کن!


فقط لازم است در زمان بازکردن بست باطری در ابتدا بست قطب منفی(اتصال بدنه) از روی باطری به طور کامل باز نمائید.این کار باعث خواهد شدجریان برق از کل بدنه عبور ننمائیدو اگر احتمالا در هنگام باز کردن بست قطب مثبت آچار به جداره خودرو برخورد کند جرقه ائی تولید نگردد.
درزمان بستن باطری نیز برای جلوگیری از این حادثه باید در ابتدا بست قطب مثبت بسته شود و در نهایت بست قطب منفی نصب گردد.

برای باز کردن تحت هیچ شرایطی از ضربه برای جداکردن بست از قطب باتری استفاده نکنید.چراکه باعث قطع اتصالات داخل خانه های باطری و هم چنین ریزش خانه های ان می گردد.برای جدا کردن تا حد امکان پیچ بست را کاملا باز کرده و سپس با حرکت ارام ;بست را به سمت چپ ویا راست بچرخانید تا ازاد گردد.
برای جلوگیری از سولفاته شدن باطری می توان روی بست را با گریس و یا مایع ظرف شوئی بپوشانید.

نکاتی در ارتباط با خرید باتری خودرو

برق دزدی در سیستم برقی خودرو و راهکارهای رفع آن

تامین بیش از 90 درصد نیاز بازار باتری خودرو از تولیدات داخلی

نحوه صحیح باتری به باتری کردن خودرو

آیا شارژر فندکی به باتری خودرو آسیب می رساند؟

انواع باتری اتومبیل و طریقه نگهداری از آنها

باتری خودرو چقدر عمر می کند؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. اورانوس

    اگر در زمان بستن باطری روی خودرویی که فاقد باطری است، ابتدا قطب منفی را ببندیم و در زمان بستن قطب مثبت، به دلیل اتصال آچار با بدنه خودرو، چند اتصال کوتاه و جرقه روی دهد آیا ممکن است به باطری صدمه ای وارد شود که روی کیفیت و طول عمر آن اثرگذار باشد؟ اگر این احتمال هست، چگونه میتوان از موضوع اطمینان حاصل کرد که این اتفاق اثرگذار بوده یا خیر؟