استفاده از موتور 4 سیلندر در وانت سیلورادو مدل 2019

کمپانی جنرال موتورز اعلام کرده است که برای مدل 2019 از وانت سیلورادو, موتور 4 سیلندر توربو خواهد ساخت. این موتور به عنوان موتور پایه ای برای مدل های LT و RST در نظر گرفته شده است.

به گفته جنرال موتورز موتور جدید 2.7 لیتری که از استروک بالایی ( ارتفاع سیلندر) برخوردار است مخصوص مدل های جدید سیلورادو در نظر گرفته شده است. این موتور قدرتمند 310 اسب بخار قدرت و 348 پوند بر فوت (469 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند که تنها 35 پوند بر فوت کمتر از موتور 5.3 لیتری 8 سیلندر است. نکته جالب این است که مقدار بیشینه گشتاور بین دور های 1500 تا 4000 RPM تولید می شود.

4شورولت سیلورادو مدل 2019 3

این پیشرانه همراه با یک گیرباکس 8 سرعته اتوماتیک عرضه می شود. سیستم Dual-vane برای توربو و استفاده از Wastgate های الکترونیکی, مشکل تاخیر در عملکرد توربو یا توربو لگ را تا حد زیادی بر طرف کرده است. شاید استفاده از یک موتور 4 سیلندر برای یک وانت غول پیکر کمی عجیب به نظر برسد اما موتور 4 سیلندر توربو به خوبی در جابه جایی بدنه غول پیکر سیلورادو عمل می کند.

شورولت سیلورادو مدل 2019 2

از دیگر سیستم های به کار رفته در پیشرانه این خودرو می توان به: سیستم vvt یا سوپاپ متغیر, واتر پمپ الکتریکی و سیستم از کار انداختن سیلندر ها در زمان های ترافیک, اشاره کرد. با استفاده از بلوک آلومینیومی وزن این موتور 80 پوند کمتر از موتور 6 سیلندر 4.3 شده است. هنوز اطلاعاتی از قیمت مدل 2019 سیلورادو در دست نیست و این مدل قرار است در پاییز امسال به بازار عرضه شود. موتور 4 سیلندر این خودرو از موتور 6 سیلندر پایه سال 2018 کم مصرف تر است.

 

شورولت سیلورادو مدل 2019 3

 در حالی که کمپانی فورد در بسیاری از محصولاتش از پیشرا انه های 4 سیلندر اکوبوست استفاده می کند, این طور به نظر می آید که جنرال موتورز هم استراتژی فورد را در پیش گرفته است و قصد دارد از موتور های 4 سیلندر توربو در محصولاتش استفاده کند.

نویسنده: ارشیا شیخ الاسلامی

مقایسه پیکاپ های آمریکایی/ مقایسه شورولت کلورادو ZR2، فورد F-150 رپتور و دوج رم 2500 پاورواگن

وصله ناجور مرسدس بنز !/آشنایی با نخستین پیکآب بنز

همه چیز در مورد فورد برانکو 2020 تاکنون

برانکو برای کوه یا فورد برای آفرود؟!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!