پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گیربکس_جعبه دنده

ایجاد مرکز تحقیقات گیربکس

گروه صنعتي ايران خودرو با هدف تكميل زنجيره خودروسازي و توسعه سيستم هاي مختلف خودرويي، مركز تحقيقات گيربكس را راه اندازي كرد. مهندس هاشم يكه زارع مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با اعلام اين خبر اظهار كرد: “ايران خودرو پيش از اين مراكز تحقيق و طراحي در زمينه هاي بدنه و موتور را ايجاد كرده […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

گروه صنعتي ايران خودرو با هدف تكميل زنجيره خودروسازي و توسعه سيستم هاي مختلف خودرويي، مركز تحقيقات گيربكس را راه اندازي كرد.

مهندس هاشم يكه زارع مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با اعلام اين خبر اظهار كرد: “ايران خودرو پيش از اين مراكز تحقيق و طراحي در زمينه هاي بدنه و موتور را ايجاد كرده و به دانش فني مناسب در اين بخش ها دست يافته است.”

وي تاسيس مركز تحقيقات گیربکس را گامي بلند در راه تحقق برنامه راهبردي ايران خودرو عنوان كرد و افزود: با توجه به تجربه و تخصص شركت چرخشگر، ماموريت ايجاد مركز تحقيقات گیربکس به اين شركت داده شده است.

مهندس يكه زارع از دو برنامه كوتاه مدت و بلندمدت براي طراحي و توليد گیربکس در اين مركز خبر داد و گفت: در برنامه كوتاه مدت، كه نزديك به 15 ماه تا رسيدن به توليد انبوه طول مي كشد شركت هاي معتبر جهاني هم كاري مي كنند و برنامه بلندمدت كه از دو تا دونيم سال طول مي كشد، عرضه گیربکس جديد از ايده تا توليد انبوه را در بر دارد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو گیربکس هاي اتوماتيك و شش دنده به بالا را موضوع اصلي مركز تحقيقات گیربکس عنوان كرد و گفت: در نخستين گام، گیربکس هاي دابل كلاچ اتوماتيك دي. سي. تي. طراحي و توليد خواهد شد.

وي همكاري با دانشگاه هاي داخلي و خارجي و پتانسيل موجود در مجموعه گروه صنعتي به ويژه نيروي انساني متخصص را يك الزام در طراحي و توليد گیربکس ذكر كرد و گفت: با يك شريك خارجي براي آموزش هاي لازم همكاري مي كنيم و محصولات توليدي، برند ايران خودرو خواهد بود.

شايان ذكر است شركت چرخشگر توليد كننده گیربکس هاي خودروهاي سنگين از سال 48 شروع به كار كرده و17 درصد مالكيت آن به «زد. اف» آلمان تعلق دارد؛ از همين رو ماموريت مركز تحقيقات گیربکس از سوي ايران خودرو به اين شركت داده شده است.

برچسب‌ها : ایران خودرو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی