راه حل پلیس راهور برای کاهش ترافیک ناشی از تصادفات / الزام انتقال خودروهای خسارت دیده به سمت راست

تصادفات خسارتی در مسیرهای شهری باعث ایجاد ترافیک در آن مسیر می شوند. پلیس راهنمایی و رانندگی برای کاهش ترافیک ناشی از تصادفات تا افسر کارشناس راهنمایی و رانندگی، رانندگانی که خودروشان خسارت دیده را، ملزم به انتقال خودرو به سمت راست خیابان کرده است.

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: برابر آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی، در زمان تصادف خسارتی جهت جلوگیری از انسداد راه، طرفین باید خودروهای خود را به منتهی‌ الیه سمت راست مسیر منتقل کنند. عدم رعایت این مورد باعث شده که در برخی موارد به‌علت وقوع تصادف، شاهد افزایش بار ترافیکی در معابر باشیم. لازم به تأکید است که عدم رعایت این مورد برای طرفین تصادف نیز ایجاد مشکل نموده و برابر قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی توصیه کرد: در زمان تصادف خسارتی، رانندگان خودروی خود را به منتهی الیه سمت راست مسیر منتقل نموده، سپس با شماره 110 تماس گرفته و با اعلام مورد تصادف، منتظر باشند تا افسر کارشناس راهنمایی و رانندگی برای بررسی تصادف بر سر صحنه حاضر شود.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین اظهار داشت: در صورتی که مقصر تصادف، تقصیر خود را در وقوع حادثه قبول دارد و مدارک طرفین کامل است، می‌توانند همراه با یکدیگر به اداره بیمه مراجعه کرده و تا سقف مشخص شده در بیمه‌نامه طرفین، نسبت به اخذ خسارت اقدام کنند. در این مورد نیازی به حضور افسر کارشناس راهنمایی و رانندگی بر سر صحنه و ترسیم کروکی نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

با ممنوعیت واردات خودرو تکلیف شماره گذاری خودروهای وارداتی چیست؟

موتورسیکلت های کاربراتوری شماره گذاری نمی شوند/ تلفات 20 درصدی نقاط حادثه خیز جاده ای

افزایش موتورسیکلت سواران پایتخت در پی مشکلات اقتصادی/ چاره تردد خارج از ضابطه موتورسیکلت ها چیست؟

استفاده از کلاه ایمنی را جدی بگیرید!/ ضربات وارده به سر و گردن، علت مرگ 93 درصد موتورسواران

ممنوعیت ورود موتورسیکلت ها به تونل های تهران

جریمه 50 هزار تومانی برای تغییر در میزان و رنگ نور چراغ خودرو

ماجرای زخم زدن به خود و تیغ زدن به دیگران!/ راه مقابله با تصادف ساختگی چیست؟

جریمه 100 هزار تومانی و نمره منفی برای صحبت با تلفن همراه حین رانندگی

 

نظر شما !!