رکوردی جدید در فروش مرسدس بنز 300SL رودستر

طبق پیش بینی های انجام شده قبل از شروع حراجی لمانز کلاسیک, برای مرسدس بنز 300 SL رودستر بازسازی نشده با 850 مایل کارکرد قیمتی بین 1.8 تا 2.4 میلیون دلار در نظر گرفته شده بود. اما پس از برگزاری حراجی, این خودرو با قیمت 3.7 میلیون دلار فروخته شد تا رکورد جدیدی را در فروش نمونه 300 SL رودستر ثبت کند.

مرسدس بنز 300 SL رودستر (8)

اما چه چیزی این خودرو را به ارزشمند ترین مرسدس بنز 300 SL رودستر در دنیا تبدیل می کند؟ این خودرو متعلق به یک دکتر سوئدی بوده است که تنها چند بار از آن استفاده کرده است. مسافت طی شده برای این خودرو از سال 1963 تاکنون تنها 1372 کیلومتر بوده است که این نمونه را به یکی از کم کارکرد ترین خودرو های کلاسیک تبدیل می کند. رنگ شیری این خودرو همراه با تودوزی قرمز رنگ, در شرایط فوق العاده ای قرار دارند.

مرسدس بنز 300 SL رودستر (6)

سالم ماندن این خودرو مدیون قرار گرفتن در یک گاراژ مناسب در طی این سال ها بوده است. طبق وین نامبر ثبت شده بر روی این خودرو, کمپانی مرسدس تنها 10 دستگاه از نمونه 300 SL رودستر را پس از این خودرو ساخته است. از آنجایی که این نمونه از آخرین نمونه های 300 SL تولید شده است, از موتور بلوک آلومینیمی و دیسک های ترمز در 4 چرخ بهره می برد.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

مرسدس بنز 300 SL رودستر (2)

هم چنین بر روی تونل گیربکس این خودرو علامت AAA هک شده است. این علامت کمی مبهم است و اطلاعات دقیقی از تاریخچه آن در دسترس نیست. با فروش این نمونه به قیمت 3.7 میلیون دلار, در آینده نزدیک شاهد فروش نمونه های مرسدس بنز 300 و 190 با قیمت های بالاتر خواهیم بود.

 

نویسنده: ارشیا شیخ الاسلامی

یکی از کمیاب ترین خودرو های کلاسیک در جهان به فروش می رسد/ Delahaye 135

فراری 250 GTO با قیمت 45 میلیون دلار فروخته خواهد شد

فروش فورد جی تی افسانه ای/ مقام سوم مسابقه به یاد ماندنی لمانز در سال 1966

فراری انزو مایکل شوماخر به فروش می رسد

فورد جی تی 1.8 میلیون دلاری

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!