معاون وزیر صعت: ثبت سفارش کالا با شیوه جدید انجام می شود

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت : واردات کالا جریان دارد، زیرا واحد‌های صنعتی و تولیدی نیازمند واردات هستند بنابراین دلیلی ندارد ثبت سفارش‌ متوقف شود .

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

روز گذشته خبری در رسانه ها منعکس شد مبنی بر این که تمام ثبت سفارش های قبلی باطل شده و هیچ کالای جدید ثبت سفارش نمی شود که این خبر کمی عجیب بود چرا که در این شرایط حساس اقتصادی اگر این اتفاق رخ می داد عملا منجر به افزایش مشکلات می شد از طرفی هم با توجه به تخلفات اخیر و لزوم بررسی ابعاد مختلف این موضوع به نظر می رسید این اقدام بدین منظور صورت گرفته ئر هر صورت بسیاری از واحدهای صنعتی وتولیدی به واردات نیاز دارند لذا سازمان توسعه تجارت این خبر را تکذیب و اعلام کرد ثبت سفارش همانند روال گذشته ادامه دارد البته رئیس سازمان توسعه تجارت در این خصوص و شیوه جدید ثبت سفارش توضیحاتی داد.

ثبت سفارش

 

مجتبی خسروتاج در این خصوص اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های واحد‌های تولیدی این بود که با ثبت سفارش به روش بانکی برای واردات، روند اقدامات زمان بر است به همین علت ستاد بررسی مسائل اقتصادی در این زمینه مصوبه‌ای داشت که تا پایان تیر به هر میزان مواد اولیه، قطعات و تجهیزات در گروه بندی‌های یک و دو اگر در گمرکات باشند می‌تواند با ثبت سفارش غیر بانکی یعنی بدون انتقال ارز ترخیص شوند که این فرصت خوبی برای بنگاه‌ها و واحد‌های اقتصادی است.

گزارش خودرو

خسروتاج گفت:: کار گروه‌ها و ستاد‌های مختلفی را تشکیل دادیم تا در ابعاد فنی، سامانه‌های ثبت سفارش را کنترل کند تا مشکلی پیش نیاد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای رفع اشکالات فنی مربوط به این سامانه مناقصه‌هایی را برگزار کردیم و به زودی شرکت برنده این مناقصه برای رفع این اشکالات اقدام خواهد کرد.

خسروتاج با بیان اینکه از 13 خرداد بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت، گروه بندی سه گانه کالایی را اعلام کردیم، افزود: گروه یک شامل مواد اولیه، دارو و کالا‌های اساسی است که ارز آن‌ها از محل منابع نفتی تامین می‌شود، گروه 2 شامل مواد واسطه‌ای و ماشین آلات است که ارز آن‌ها از محل ارز صادراتی صنایع پتروشیمی‌ها و فولاد تامین می‌شود و گروه 3 شامل کالا‌های ساخته شده و مصرفی است که اولویت وارداتی زیادی ندارد و ارز آن‌ها از محل صادرات کالا‌های غیر پتروشیمی و غیر فولادی تامین می‌شود و گروه چهارم هم شامل کالا‌هایی است که در اولویت وارداتی نیست و جزو کالا‌های ممنوع هستند، زیرا در داخل قابل تولید هستند.

خسروتاج گفت: با اشاره به شیوه جدید عنوان کرد: نظام ثبت سفارش تغییر نکرده است و به شکل سابق انجام می‌شود، اما نظارت‌ها بیشتر شده است. در این روش به متقاضی شماره ثبت سفارش داده نمی‌شود مگر اینکه قبل از آن کار کارشناسی در زمینه آن کالای وارداتی انجام شود.

وی بیان کرد: پارسال به طور متوسط بین 50 تا 52 درصد واردات از ارز غیرنفتی انجام شد و حدود 47 درصد هم با ارز نفتی واردات شد. امسال هم انتظار داریم 50 درصد واردات از محل منابع ارز غیرنفتی و 50 درصد هم از منابع نفتی انجام شود.

ثبت سفارش های قبلی باطل شد /انجام ثبت سفارش واردات متوقف شد

عدم دخالت نگین خودرو در ثبت سفارش های غیرقانونی/ شفاف سازی نمایندگی رسمی رنو در خصوص تخلفات واردات خودرو

ابلاغیه جدید وزارت صنعت در خصوص ثبت سفارش کالا

لیست متخلفان ثبت سفارش خودرو منتشر شد

دستور شریعتمداری برای رسیدگی به تخلفات ثبت سفارش خودرو و پیش فروش خودروهای داخلی

واردات خودرو به کشور ممنوع شد! / ثبت سفارش هایی که تامین ارزی نشده باشند فاقد اعتبارند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!