پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تولید_خودروی چینی

دنیا به کام خودروسازان چینی

با توجه به افزایش شگرف تولید و صادرات خودروهای چینی در جهان یک موسسه آمریکایی از قبضه صنعت خودرو توسط خودروسازان چینی در 15 سال آینده خبر داد. یک موسسه امریکایی مطرح کرد؛ از سال 2010 تا کنون صنعت خودروسازی چین رشد قابل توجهی را نسبت به سال‌های گذشته تجربه کرده است و بر اساس […]

سهیل زنگنه
چهارشنبه - ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

با توجه به افزایش شگرف تولید و صادرات خودروهای چینی در جهان یک موسسه آمریکایی از قبضه صنعت خودرو توسط خودروسازان چینی در 15 سال آینده خبر داد.

یک موسسه امریکایی مطرح کرد؛

از سال 2010 تا کنون صنعت خودروسازی چین رشد قابل توجهی را نسبت به سال‌های گذشته تجربه کرده است و بر اساس پیش‌ بینی‌ ها طی 15 سال‌ آینده بخش قابل توجهی از بازار خودروی جهان در دست چینی‌ها خواهد بود.

به نقل از یک موسسه نظارت بر تجارت و سرمایه گذاری در آمریکا، تولید خودرو در چین در سال 2010 شاهد افزایش چشمگیری بود به طوری که تعداد خودروهای تولید شده در چین از کل تعداد خودروهای تولید شده در اتحادیه اروپا فراتر رفت.

در سال 2014 حجم صادرات خودروی چین به معادل 1 درصد کل صادرات خودروی جهان رسیده است و اما همچنان در برابر 8 درصد سهم آمریکا و 13 درصد سهم ژاپن فاصله زیادی دارد.

خودروسازان چینی با هدف افزایش سهم خود از بازار جهانی خودرو، به جای تلاش برای حضور در کشورهای پیشرفته که تحت سلطه خودروسازان بزرگ جهان بود، توجه خود را معطوف به بازارهای کشورهای نوظهور در بخش واردات کردند.

در ابتدا اروپا و آسیای میانه به بزرگ ترین بازار خودروهای چینی تبدیل شدند.

از سال 2009 میزان صادرات خودروهای چینی به اروپا تقریبا ثابت بوده است اما حجم صادرات خودروی این کشور به بازارهای نوظهور دیگر کشورها نظیر آمریکای لاتین، صحرای آفریقا، خاورمیانه و شمال آفریقا افزایش چشم گیری را تجربه کرده است.

این افزایش صادرات خودروسازان چینی را در شرایط نسبتا خوبی قرار داده است، به گونه ای که بر اساس پیش بینی ها طی 15 سال‌آینده تقاضای خودرو از اروپا و آمریکا به سوی این کشورها تغییر خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی