“دوچرخه اشتراکی” طرحی برای کاهش آلودگی هوا و رفع معضل ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تاثیر دوچرخه سواری بر ارتقای سلامت عمومی شهروندان، کاهش آلودگی هوا و رفع معضل ترافیک از اجرایی شدن طرح «دوچرخه اشتراکی» از شهریورماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محسن پورسید آقایی با اشاره به اجرای طرح «دوچرخه اشتراکی» از شهریورماه امسال، به تاثیر دوچرخه سواری بر ارتقای سلامت عمومی شهروندان، کاهش آلودگی هوا و رفع معضل ترافیک اذعان کرد و گفت: نتایج مثبت دوچرخه سواری برای شهر و شهروندان، شهرداری تهران را بر آن داشت تا با همکاری بخش خصوصی طرح دوچرخه اشتراکی را در پایتخت اجرا کند.

معاون شهردار تهران با تاکید بر ویژگی های این طرح ادامه داد: در قالب این طرح، شهروندان با نصب اپلیکشن روی تلفن همراه می توانند تقاضای خود برای دریافت دوچرخه را ثبت و با استفاده از دستگاه GPS که داخل بدنه دوچرخه نصب شده است، نزدیک ترین دوچرخه را انتخاب کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه همزمان با برگزاری نمایشگاه دوچرخه از 6 تا 8 شهریورماه، طرح دوچرخه اشتراکی با ورود 5 هزار دوچرخه به خیابان های تهران آغاز می شود، گفت: هم اکنون اقدامات مربوط به تست کیفیت دوچرخه از سوی دانشگاه تربیت مدرس در حال انجام است و پس از اتمام مراحل تست، دوچرخه ها با همکاری سرمایه گذار خصوصی در اختیار شهروندان قرار می گیرند.

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه یکی از شروط شهرداری تهران برای اجرای این طرح، لحاظ بیمه سرنشین و رعایت تمامی مقررات ایمنی از سوی سرمایه گذار است، اظهار کرد: با در نظر گرفتن این شروط از سوی بخش خصوصی، شهرداری تهران پروانه عمومی برای اجرای طرح دوچرخه اشتراکی را صادر کرده است و معتقدیم با استقبال خوب شهروندان، در آینده بسیاری از سرمایه گذاران در این طرح مشارکت خواهند کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر محدودیت های زنان برای استفاده از دوچرخه گفت: محدودیت خاصی برای استفاده خانم ها از دوچرخه پیش بینی نشده است و طبیعتاً اگر دوچرخه سواری با رعایت شئونات اسلامی انجام شود و موجب شکستن برخی حدود نشود مشکلی پیش نمی آید، مگر آن که محدودیت از جای دیگری باشد.

منبع: فارس

خانه دوچرخه ، طرحی شکست خورده در پایتخت

دوچرخه های برقی، پاسخی به کاستی‌های دوچرخه‌ های معمولی

دوچرخه عادی با الکترون ویل ، الکتریکی می شود

دوچرخه بوگاتی با بدنه کربنی و قیمت نجومی

ب ام و ، دوچرخه های الکتریکی به بازار می دهد

قوانین سلیقه‌ای سرمایه گذاران را فراری می دهد!

ماده 2 قانون هوای پاک چرا اجرا نمی شود / سرنوشت نامعلوم موتورسیکلت‌ های برقی

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!