معافیت قطعه سازان از بند 5 بسته ارزی دولت محقق می شود؟

قطعه سازان از بند 5 بسته جدید ارزی دولت معاف شده اند که با پیگیری وزیر صنعت این اتفاق افتاده اما این مصوبه هنوز به قطعه سازان ابلاغ نشده و موجب نگرانی هایی برای انها شده است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

به موجب بند ۵ بسته جدید ارزی، کلیه کالاهایی که پیش از این ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها اختصاص پیدا کرده بود؛ در صورتی‌که در بسته جدید ارزی در گروه یک قرار نگرفته باشند و تامین ارز آنها به بازار دوم ارجاع داده شده باشد، مکلف بودند که با پرداخت ما‌به‌التفاوت نرخ ارز دریافتی و نرخ ارز روز، نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از جلسه هیات دولت اعلام کرد که مواد اولیه و ملزومات خط تولید از پرداخت ما‌به‌التفاوت ارزی معاف و امکان ترخیص ‌آنها از گمرکات مهیا شده است.

به این ترتیب مواد اولیه و ملزومات خط تولید ‌کالاهایی که محصول نهایی آنها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد بازار می‌شود، هم‌اکنون قادرند بدون پرداخت ما‌به‌التفاوت ارزی نسبت به ترخیص کالاهایشان اقدام کنند. البته در این خصوص اعضای انجمن قطعه سازان اظهار داشتند که هنوز ابلاغیه‌ای مبنی‌بر معاف بودن قطعه‌سازان از بند ۵ بسته جدید ارزی صادر نشده است.

ابلاغ نشدن این مصوبه موجب نگرانی قطعه سازان شده است و بنا به گفته یکی از اعضای انجمن قطعه‌سازان اگر تولیدکنندگان قطعه مجبور به پرداخت مابه‌التفاوت ارزی شوند، به‌نظر می‌رسد که بازنگری در قیمت‌های تمام‌شده خودرو باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

مابه التفاوت ارزی برای خودرو شاید حذف شود

6 هزار خودرو با اسناد جعلی در زمان بسته بودن ثبت سفارش وارد کشور شده است

پیش بینی افزایش قیمت قطعات خودرو تا 140 درصد

افت محسوس واردات خودرو سواری نسبت به سال گذشته

ارائه ارز دولتی به رانندگان ترانزیت درست یا غلط؟

ثبت سفارش های قبلی باطل شد /انجام ثبت سفارش واردات متوقف شد

جزئیات جلسه فراکسیون مستقلین با وزیر صنعت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!