جایگزینی 5 هزار اتوبوس جدید ، راه چاره کاهش آلودگی هوای تهران

اگر حداقل ۵ هزار دستگاه اتوبوس جدید امسال در تهران جایگزین و به کار گرفته نشود، نسبت به سال گذشته تغییری در آلودگی هوای تهران مشاهده نخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محمد حسین مقیمی ظهر شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران در خصوص طرح ارائه شده برای جداسازی و تخلیه آب و رسوبات از مخازن سوخت مایع طی سخنانی گفت: می بایست با توجه به تایید طرح از سوی دستگاه های ملی استاندارد و محیط زیست، طرح در دو جایگاه عرضه سوخت به شکل پایلوت با نظارت محیط زیست و سازمان استاندارد اجرا و نتیجه اجرای طرح طی یک ماه ارائه شود.

مقیمی سپس به آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: عمر بسیاری از کامیون هایی که در شب های تهران رفت و آمد می کنند بیش از 40 سال است و اگر حداقل 5 هزار دستگاه اتوبوس جدید امسال در تهران جایگزین و به کار گرفته نشود تغییری در آلودگی هوای تهران نسبت به سال گذشته مشاهده نمی کنیم.

استاندار تهران اضافه کرد: باید سهمی برای کامیون ها،کامیونت ها و کشنده ها برای کلانشهرها باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به گزارشی که از میزان اسقاط اتوبوس های دودزا در شهر تهران در این جلسه ارائه شد، گفت: از سال 90 تاکنون یک هزار و 546 دستگاه اتوبوس و از سال 95 تا امروز 695 مینی بوس دودزا در شهر تهران اسقاط شده است، که با توجه به سهم بالای آلایندگی خودروها در منطقه 12 تهران ، 66 درصد اتوبوس های فعال در این منطقه گازسوز هستند.

منبع: مهر

70 درصد آلودگی تهران بدلیل تردد اتوبوس و کامیون های فرسوده است

چرا 55 دستگاه اتوبوس برقی در محوطه پایانه اتوبوسرانی خاک می خورد؟

تولید ۳ مدل اتوبوس به صفر رسید

چرا تهران 36 امین شهر آلوده جهان است ؟ / آلودگی از سال 1338

علل آلودگی هوای تهران چیست؟

ایا ایده ممنوعیت ورود خودروهای فاقد معاینه فنی به تهران اجرا می شود؟

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!