پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ولکانو تیتانیوم

درخشش ولکانو تیتانیوم ، در میان سوپر اسپرت ها

ولکانو (Vulcano) ، سوپر اسپرت معروف کمپانی ایکونا است که در تورین تأسیس شده اما در شانگهای به فعالیت می پردازد.این مدل به تازگی در جشنواره ساحل پبل بیچ حضور پیدا کرده است که به نظر می رسد زمان زیادی به تولید نهای این خودرو باقی نمانده است.طراح سابق موسسه برتونه ایتالیا ، کار طراحی […]

javankhodro
سه شنبه - ۳ شهریور ۱۳۹۴

ولکانو (Vulcano) ، سوپر اسپرت معروف کمپانی ایکونا است که در تورین تأسیس شده اما در شانگهای به فعالیت می پردازد.این مدل به تازگی در جشنواره ساحل پبل بیچ حضور پیدا کرده است که به نظر می رسد زمان زیادی به تولید نهای این خودرو باقی نمانده است.طراح سابق موسسه برتونه ایتالیا ، کار طراحی این خودرو را انجام داده است و مهندسی آن توسط کلودیو لومباردی مهندس سابق فراری و مسئول برخی امور فنی تیم فرمول یک تیم فراری در دهه 90 صورت گرفته است.

ولکانو تیتانیوم

این روزها سوپراسپرت ها برای کاهش وزن به موادی چون فیبر کربن و منیزیوم توجه بیشتری می‌کنند. در واقع کاربرد این مواد حتی در ساختار چرخ‌ها نیز دیده می‌شود. اما با این وجود  هنوز یک فلز گران قیمت و سبک وزن وجود دارد که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. تیتانیوم

ولکانو تیتانیوم ، در قسمت‌های عمده‌ای از بدنه خود از ساختار تیتانیومی بهره می‌گیرد. در واقع بدنه آن ترکیبی از این فلز گران‌بها و فیبر کربن است که در ایتالیا ساخته می‌شود و به گفته منابع، وزن کلی خودرو را به 1590 کیلوگرم محدود می‌کند. جالب اینجاست که پنل های بدنه به طور کامل با چکش ساخته شده و از جوش در آنها خبری نیست و تنها 0.5 میلی متر ضخامت دارند.

 ولکانو تیتانیوم

و اما در نهایت ،سیستم پیشرانه ولکانو هیبریدی است و شامل یک موتور 12 سیلندر V شکل با توربوشارژر دوقلو و موتور الکتریکی می‌شود. اما نسخه های نمایشی فعلی از موتور 8 سیلندر شورولت کوروت C6 با حجم 6.2 لیتر سود می‌برند. خروجی پیشرانه فعلی 670 اسب بخار و گشتاور آن 620 پوند فوت است. اما نسخه هیبریدی به خوبی می‌تواند بیش از 1000 اسب بخار خروجی تولید کند. در این صورت این خودرو را باید در زمره هایپرکارها طبقه‌بندی کرد. شتاب صفر تا صدان 2.8 ثانیه و شتاب صفر تا 193 کیلومتر بر ساعت آن نیز 8.8 ثانیه خواهد بود و نهایتاً می‌تواند به سرعت 354 کیلومتر بر ساعت نیز دست یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

کیوسک مطبوعاتی