پرواز هواپیماهای داخلی با 50 درصدصندلی خالی!

سخنگو کمیسیون عمران مجلس گفت: پرواز هواپیماهای داخلی به دلیل افزایش قیمت با کاهش استقبال مردم مواجه شده و لذا در حال حاضر در این پروازها 50 درصد صندلی ها خالی است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

صدیف بدری سخنگو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش 25 درصد میزان و جمعیت مسافران پروازهای هوایی در شهریور ماه سال جاری نسبت به سال گذشته، گفت: قطعا علت اصلی کاهش حجم مسافران در سال جاری را می توان افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی دانست و این مسئله کاملا مشهود بود که با افزایش چشمگیر نرخ بلیط، جمیعت مسافران در ترمینال فرودگاه ها کاهش محسوسی داشت.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه متأسفانه نرخ بلیط پروازهای هوایی در سال جاری به یکباره حدود 50 درصد افزایش یافت، ادامه داد: آمارهای اعلامی نشان می دهد که به علت افزایش قیمت بلیط، مسافران با قشر متوسط و ضعیف دیگر امکان استفاده از هواپیما را نداشته اند، البته با کاهش نرخ ارز، قیمت بلیط نیز پایین آمده است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی به علت عدم استقبال مردم، در بسیاری از پروازهای داخلی، 50 درصد ظرفیت هواپیماها نیز پر و تکمیل نمی شود.

گزارش خودرو

بدری تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیما، تشدید نرخ ارز و افزایش قیمت تجهیزات هواپیماها است و ایرلاین ها با این استدلال قیمتها را بالا بردند، حال مردم در این شرایط به جای استفاده از هواپیما، از خودروهای شخصی و حمل و نقل جاده ای استفاده می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: سازمان هواپیمایی کشور ضمن کاهش قیمت بلیط‌ها و کاهش هزینه های جاری و اصلاح هزینه های تمام شده، باید بخش های دیگر ایرلاین ها را فعال کنند، از طرف دیگر دولت هم حمایت های لازم را در قالب پرداخت ارز حمایتی و دولتی برای هزینه های جاری ایرلاین ها و هزینه های نگهداری صورت دهد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه شرایط کنونی ایر لاین ها در دراز مدت موجب ورشکستگی آن ها می شود، گفت: قطعا شرکت های هواپیمایی را نمی توان به حال خود رها کرد و باید سیاست های حمایتی برای توسعه این بخش اعمال شود.

تاثیر 60 درصدی ارز بر هزینه های حمل و نقل هوایی

نرخ اعلامی بلیت هواپیما تهران به نجف غیر منطقی است

فیلترینگ سایتهای فروش بلیت هواپیما به در خواست معاون وزیر راه و شهرسازی

راهکار وزارت راه و شهرسازی برای کاهش قیمت بلیت هواپیما / مشکلات اصلی صنعت حمل و نقل هوایی چیست؟

قیمت بلیت هواپیما مهر ماه کاهش می یابد

افزایش بی ضابطه قیمت بلیت هواپیما / قیمت شناور فقط به سود ایرلاین ها است

آزادسازی قیمت بلیت هواپیما در آینده نزدیک

مخالفت سازمان هواپیمایی کشوری با مسدود کردن دسترسی مردم به سیستم‌های یکپارچه فروش اینترنتی بلیت

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!