بانک مرکزی در تخصیص ارز برای واردات لاستیک همکاری نمی ‌کند

رئیس تشکل ‌های صنفی کامیون ‌داران گفت: بانک مرکزی در تخصیص ارز جهت واردات لاستیک همکاری نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

رضا کریمی رئیس تشکل ‌های صنفی کامیون ‌داران  با بیان اینکه اجرای طرح تُن کیلومتر باعث افزایش قیمت‌ کرایه‌ های حمل بار کامیون‌ داران نمی‌شود ،گفت: ممکن است در برخی از مسیرها قیمت‌ها افزایش و در برخی دیگر کاهش یابد اما در تعدادی از مسیرها هم قیمت‌ها هیچ تغییری نمی‌کند.

کریمی تأکید کرد: بطور کلی اجرای طرح تُن کیلومتر‌، تاثیر چندانی در کرایه حمل بار نداشته و تنها دست دلالان‌ و سوداگران این حوزه را کوتاه می‌کند.

رئیس تشکل‌های صنفی کامیون‌ داران اظهار کرد: در گذشته کرایه حمل بار از تهران به بندرعباس‌ در مسیر رفت یک و نیم میلیون تومان و در مسیر برگشت به 3 میلیون تومان می رسید؛ این ناهماهنگی‌ها زمینه ساز ایجاد مشکلات بسیاری شده بود و ما سعی کردیم با اجرای تُن کیلومتر این مشکل را برطرف کنیم.
وی درباره آخرین وضعیت تخصیص لاستیک به کامیون‌ داران نیز گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها 10 درصد از نیاز لاستیک‌ کامیون داران را تأمین کرده است و همین موضوع باعث شده که بخش زیادی از ناوگان جاده‌ای ما زمین‌گیر شوند.
کریمی توضیح داد:خوشبختانه محدودیت‌ برای واردات‌ لاستیک برداشته شده است و هم‌اکنون بسیاری از بازرگانان‌ و تجار می‌توانند لاستیک را وارد کنند در گذشته تنها 50 نفر لاستیک را وارد می‌کردند.

گزارش خودرو

رئیس تشکل‌های صنفی کامیون‌ داران از عدم همکاری بانک مرکزی در تخصیص ارز به واردکنندگان‌ لاستیک خبر داد و گفت: متأسفانه تخصیص ارز برای واردات لاستیک به بازرگانان‌ این بخش ارائه نمی‌شود و در جلسه اخیر کمیسیون عمران، نمایندگان بانک مرکزی قول همکاری داده‌اند.

وی در پایان گفت: هم‌اکنون اولویت‌ کامیون‌ داران لاستیک است و نبود این نیاز مهم باعث شده که سایر درخواست‌های ما از جمله لوازم یدکی‌، روغن موتور و یا روغن ترمز به فراموشی سپرده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جزئیات طرح حمایتی دولت از کامیون داران

اگر شرایط تغییر نکند کامیون های ایرانی زمین گیر می شوند / تلاش سازمان راهداری برای رفع مشکل کامیون داران

ارز دولتی برای تامین اقلام ضروری کامیون داران اختصاص می یابد

بررسی تامین ارز قطعات پرمصرف کامیون داران در کمیسیون عمران مجلس

190 هزار حلقه لاستیک میان کامیون داران توزیع می شود

انتقاد انجمن صنفی کامیون‌ داران از نحوه اجرای طرح تن کیلومتر

تشریح آخرین اقدامات انجام شده درخصوص مطالبات رانندگان و کامیون‌ داران

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!