بدفروش ترین خودروهای سال 2018 کدام اند؟ (بخش اول)

اگر بخواهیم به مهم ترین تغییر بازار جهانی در سال 2018 اشاره کنیم، می توانیم به افت چشمگیر فروش خودروهای سدان اشاره کنیم. سدان ها بزرگترین بحران تاریخ خود را تجربه می کنند، در حالی که شاسی بلند ها و کراس اوورها طعم خوش پیروزی را می چشند. امروز می خواهیم به بدفروش ترین خودروهای عرضه شده در بازار آمریکا تا ماه اکتبر سال 2018 بپردازیم. در این لیست خودروهایی وجود دارند که شاید شما را هم شوکه کند. از خودروهای اسپرت گرفته تا سدان های کم طرفدار.

آئودی A7 با 1,959 نمونه تولید شده

با وجود اینکه پر فروش ترین خودرو لیست بدفروش ترین های ما، خودرو آئودی A7 است، اما آمار نشان می دهد که فروش این خودرو با کاهش باورنکردنی 49.8 درصد نسبت به سال گذشته روبرو بوده است. کمپانی آئودی تنها 1959 دستگاه از این سدان را به فروش رسانده است. این در حالیست که عنوان پرفروش ترین نمونه این کمپانی از آن شاسی بلند Q5 با فروش 56 هزار نمونه است!.

جگوار XF با 1,944 نمونه تولید شده

شاید برای شما هم عجیب باشد که نام خودروساز اصیل انگلیسی یعنی جگوار را در این لیست ببینید. اما برای خریداران اهمیتی ندارد که یکی از لوکس ترین نمونه های جگوار با نام XF و با موتور 340 اسب بخاری خود، چه مشخصاتی دارد. آنها برای خودروهای شاسی بلند از هر لحاظ احترام بیشتری قائل هستند.

بدفروش ترین خودروهای سال 2018- جگوار (4)

جگوار F-Type با 1,925 نمونه تولید شده

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

گزارش خودرو

تنها نمونه های سدان جگوار با کاهش فروش مواجه نیستند بلکه نام خودرو اسپرت این کمپانی نیز در این لیست دیده می شود. جگوار F-Type به نوعی سوگولی کمپانی محسوب می شود و در مدل پایه خود با موتور 296 اسب بخاری، تنها 60,750 دلار قیمت دارد. بالاترین آپشن این خودرو با 575 اسب بخار هم می تواند وسوسه کننده باشد اما انگار برای خریداران این طور نیست. با وجود اینکه کمپانی جگوار نمونه F-Type را در تیراژ پایین تولید کرده اما باز هم دلیلی بر افت فروش 42 درصدی نسبت به سال گذشته وجود ندارد.

مرسدس بنز SL با 1,787 نمونه تولید شده

مرسدس بنز؟ آنهم در لیست بدفروش ترین ها؟ بله درست خواندید. کمپانی مرسدس بنز هم در این لیست حضور دارد. گرند تورر بدون سقف مرسدس یعنی SL که سابقه بسیار درخشانی در تاریخ خودروسازی دارد، با افت فروش شدیدی مواجه شده و به عدد 1,787 دستگاه سقوط کرده است. با قیمت پایه 90 هزار دلاری، مرسدس بنز SL قیمت بیشتری نسبت به سایر رقبای خود دارد. میزان فروش این خودرو در مجموع به میزان 26 درصد نسبت به سال گذشته افت کرده است. کمپانی مرسدس بنز قصد دارد نسل جدید SL را تا سال 2020 معرفی کند بلکه بتواند جرقه ای در بازار کساد کانورتیبل ها ایجاد کند.

بد فروش ترین خودروهای سال 2018- مرسدس بنز (4)

مرسدس بنز SLC با 1,692 نمونه تولید شده

این طور به نظر می رسد که کمپانی مرسدس بنز با مشکل جدی فروش در سگمنت خودروهای بدون سقف 2 سرنشینه خود مواجه شده است. میزان فروش نمونه SLC هم پس از SL با افت فروش 29 درصدی مواجه شده است. حتی خود کمپانی مرسدس بنز هم اعلام کرده که آینده نامشخصی در انتظار SL است که ممکن است منجر به توقف تولید این نمونه پس از چندین دهه شود.

نویسنده: ارشیا شیخ الاسلامی

شاسی بلند 8 نفره هیوندای در نمایشگاه لس آنجلس معرفی شد

نسل جدید مزدا 3 در نمایشگاه خودرو لس آنجلس معرفی شد

نسل جدید پورشه 911 افسانه ای در نمایشگاه لس آنجلس معرفی شد

جیپ گلادیاتور به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو لس آنجلس معرفی شد

نیسان ماکسیما فیس لیفت در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد

تنها نمونه شلبی جی تی 500 سوپر اسنیک در جهان فروخته خواهد شد

فراری 250 LM اَمَلگَم، ماکتی شبیه به واقعیت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!