پافشاری بر استانداردهای 85گانه ترمزی برای تولید خودرو

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه با اشاره به اینکه زیرساخت ها برای اجرای استانداردهای 85گانه فراهم نیست گفت: بعضی از این استانداردهای نیاز به دستگاه های پیشرفته وارداتی دارند. وی با اساره به اینکه تولید خودرو تاکنون بیش از 40 درصد کاهش داشته گفت: اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، عملا ادامه تولید منتفی خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی در واکنش به آغاز طرح استاندارد‌های ۸۵گانه گفت: با توجه به شرایط تحریمی، در حال حاضر زیرساخت برای اجرای این طرح در کشور فراهم نیست.

محمدرضا نجفی منش با اشاره به تحریم و نیاز به واردات دستگاه‌های تشخیص استاندارد اظهار کرد: برخی از استاندارد‌ها در شرایط فعلی قابل انجام است و برخی دیگر نیاز به دستگاه‌های پیشرفته وارداتی دارد و تا زمانی که این زیرساخت‌ها فراهم نباشد نمی‌توان انتظار اجرای تمام استاندارد‌ها را داشت.

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی ادامه داد: اگرچه اجرای استاندارد‌ها به نفع صنعت و تولید است اما تا آن جا که امکان اجرا داشته باشد انجام می‌دهیم و درغیر این صورت سازمان استاندارد باید در واردات مواد اولیه به ما کمک کند.

او با بیان این که سازمان استاندارد ابتدا باید تجهیزات و مواد اولیه را تامین و بعد به اجرای طرح اصرار کند، افزود: تا کنون نیز تولید خودرو 40 درصد کاهش پیدا کرده و اگر این وضعیت ادامه یابد تولید منفی خواهد شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

تحریم مانع تحقق استانداردها نیست/ مهلت خودروسازان برای اعمال استانداردهای 85 گانه پایان یافت

نمایشگاه خودرو تهران (12)/ شهر آفتاب عرصه ای برای نمایش توان داخلی سازی

افزایش 33.3 درصدی تولید مینی بوس در کشور

اصلاح ساختار خودروسازی تا 2 سال آینده

تولید خودرو در آبان ماه به کمتر از نصف مدت مشابه در سال گذشته رسید

فرمول جدید تعیین قیمت خودرو ، ماشین تولید را هُل می دهد

شیب تند کاهش تولید خودرو / تولید محصولات سواری 27 درصد کم شد

یکی به نعل یکی به میخ!/ بالاخره سازمان استاندارد در مقابل خودروسازان انعطاف به خرج می دهد؟

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!