ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد از تیر آغاز می شود

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک گفت: طرح ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد براساس پلاک از تیرماه اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک با اشاره به تقویت رصد معاینه فنی شهروندان گفت: معاینه فنی برتر، امسال اضافه شد و افراد فاقد معاینه فنی، درسطح شهر تهران توسط دوربین‌ها جریمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه طرح ترافیک هوشمند شده و از حالت کاغذ محور خارج شده است، ادامه داد: سال گذشته روزهای آلوده نسبت به قبل کاهش یافت و مدارس نیز تعطیل نشد و طی اجرای سیاست‌های اتخاذی در محوطه طرح ترافیک شاهد کاهش 25 تا 30 درصدی تردد و رفت و آمد بودیم.

سعیدیان فر با اشاره به افزایش سهم عوارض ورود به طرح گفت: شورا به شهرداری اجازه داد با توجه به نرخ تورم تا 15 درصد قیمت پایه را افزایش دهد؛ تورم اما قدری بیش از 15 درصد است و ما نیز همان 15 درصد را اعمال کردیم.

وی قیمت پایه سال گذشته را 20 هزار تومان تخمین زد و افزود: قیمت پایه امسال 23 هزار تومان شده است ولی این قیمت با توجه به زمان ورود و خروج به طرح تغییر می کند.

سعیدیان فر ادامه داد: مصوبه شورا برای فرمانداری و استانداری ارسال می شود و فرمانداری تهران بعد از بررسی، آن را به ما ابلاغ می کند.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک که در یک برنامه رایویی سخن می گفت، در خصوص زمان پیاده سازی طرح عوارض زوج و فرد گفت: طرح کاهش آلودگی هوا از تیرماه اجرا می شود و تعرفه آن نصف طرح ترافیک خواهد بود و شهروندان می توانند در هر فصل 20 روز به این مناطق رایگان تردد کنند و پلاک آن ها مهم نیست.

سعیدیان فر افزود: برای استفاده از این 20 روز، باید در سامانه mytehran.ir ثبت نام کنند تا تردد آن ها قابل رصد و اجرا باشد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

احتمال توزیع طرح ترافیک خبرنگاری تا پایان اردیبهشت

اجرای مصوبه همچنان در گیر و دار / علت انتشار نیافتن نام خبرنگارانی که طرح ترافیک گرفته اند

طرح ترافیک سابق خبرنگاری همچنان معتبر است

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!