پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

scalevo-ویلچری که از پله بالا و پایین میرود_3

ویلچری که از پله بالا و پایین می رود.

همیشه پله برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند مکافاتی بوده است که هرروزی گریبان گیر این عزیزان بوده است. حالا فناوری جدید در تولید ویلچرها به افراد اجازه می دهد بدون کمک از پله ها بالا رفته یا پایین بیایند. یک گروه دانشجو از دانشگاه ETH مونیخ دست به تولید ویلچر برقی به […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۲ تیر ۱۳۹۴
همیشه پله برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند مکافاتی بوده است که هرروزی گریبان گیر این عزیزان بوده است. حالا فناوری جدید در تولید ویلچرها به افراد اجازه می دهد بدون کمک از پله ها بالا رفته یا پایین بیایند.
یک گروه دانشجو از دانشگاه ETH مونیخ دست به تولید ویلچر برقی به نام «اسکالوو» (Scalevo) زده اند که توانایی بالا رفتن از پله ها را دارد.

scalevo-ویلچری که از پله بالا و پایین میرود_3

این ویلچر جالب زمانی که روی زمین مسطح قرار بگیرد مانند یک ویلچر معمولی از دو چرخ استفاده می کند که سرعت و انعطاف پذیری بهتری دارد، اما در زمانی که در مسیر پله وجود داشته باشد یک زنجیر پلاستیکی مانند شنی تانک در زیر این ویلچر فعال شده که می تواند به راحتی فرد را قادر به بالا رفتن از پله بدون کمک دیگران کند.

برای حفظ تعادل فرد در حین بالا رفتن از پله چند جک در اطراف صندلی وجود دارد که ناهموار بودن پله ها را جبران کرده و مانع از برهم خوردن تعادل می شوند. طراحان این ویلچر قصد دارند سال آینده را وقف توسعه و تولید این صندل کاربردی برای افراد معلول کنند. البته هنوز مطلبی در مورد احتمال تولید انبوه این ویلچر منتشر نشده است.

برچسب‌ها : تکنولوژی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی