پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تعمیرگاه پورشه بهنام محمدی

پورشه را در ایران چگونه نگهداری کنیم؟ تعمیرگاه پورشه بهنام

عمده مشکلات خودروهای پورشه در ایران سری به مرکز خدمات تخصصی بهنام زدیم و با کارشناس تعمیر تخصصی پورشه پیرامون برخی مشکلات رایج این برند در ایران صحبت کردیم. لطفا از نحوه نگهداری و رسیدگی به پورشه برای ما بگویید. عدم توجه به کیفیت و گروه ذکر شده روغن مصرفی و زمان تعویض روغن موتور […]

javankhodro
یکشنبه - ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

عمده مشکلات خودروهای پورشه در ایران

سری به مرکز خدمات تخصصی بهنام زدیم و با کارشناس تعمیر تخصصی پورشه پیرامون برخی مشکلات رایج این برند در ایران صحبت کردیم.

لطفا از نحوه نگهداری و رسیدگی به پورشه برای ما بگویید.

عدم توجه به کیفیت و گروه ذکر شده روغن مصرفی و زمان تعویض روغن موتور وتعویض آن متناسب با شرایط محیطی خاورمیانه باعث صدماتی به موتورهای پورشه در ایران می شود و بعضا عدم توجه به سرویس های دوره ای که جداول آنها در دفترچه راهنمای خودرو برای مالکان ثبت شده است، نیز مزید برعلت است .

سپردن تعمیرات پورشه به تعمیرگاه هایی که هیچ گونه تخصصی درمورد سیستم های به کار رفته در این خودروها ندارند نیز یکی از معضلات این برند مطرح جهانی در کشور عزیز ماست که ممکن است تعمیر موتور یا تعویض کل قطعه را به مالک تحمیل کند که با توجه به قیمت پورشه و دلار چندین برابر هزینه سرویس و اجرت یک فرد متخصص تعمیرات پورشه است.

تعمیر پورشه بهنام

توجه به نکات فوق و داشتن دقت نظر درباره نوع رفتار با موتورهای توربو دار این کمپانی، صاحبان را از صرف هزینه های گزاف و اتلاف وقت مصون می کند. مثلا باید دقت کرد که روی موتورهای توربو نباید موتور در دورهای بالا خاموش شود وحتما باید صبر کرد تا دور موتور پایین آمده بعد اقدام به بستن سوئیچ یا خاموش کردن موتور کرد، چرا اگر با دور بالا موتور خاموش شود عمل روغنکاری توربوشارژ متوقف می شود اما توربین با سرعت بالا درحال دوران است .

عدم توجه به عمر باطری هم یکی دیگر از موارد دیده شده در به وجود آمدن مشکلات روی این خودروهاست. از کار افتادنKeyless و سیستم های کنترل وایرکاندیشنر و …

باطری تاریخ گذشته، یعنی شروع مشکلات پورشه

استارت زدن دلیل بر سالم و بی عیب بودن باطری نیست . نوسان آمپر و ولتاژ باطری های تاریخ گذشته ای که زمان تعویضشان فرا رسیده به نرم افزارهای خودرو صدمه وارد کرده که بعد از آن باعث ازکار افتادن سخت افزارها نیز می گردد .

دوباره متذکر می شوم که انجام سرویس های توصیه شده کمپانی پورشه در سلامت نگهداشتن این خودروها حیاتی هستند.

بهنام محمدی

تنظیم ارتفاع و مشکلات سیستم تعلیق پورشه پانامرا

صدمه دیدن سیستم تعلیق مخصوصا روی محورجلویی یکی از عمده مشکلات پانامرا است. انتخاب درست حالتهای تنظیم ارتفاع که متناسب با شرایط سطوح خیابان باشد، عدم استفاده بی مورد از سیستم های اسپرت و اسپرت پلاس خودرو، پایین آوردن ارتفاع در مواقعی که قرار است خودرو مدت زمان طولانی درپارکینگ بماند، از مواردی است که این صدمات را به حداقل می رساند.

لازم به ذکر است که هر 40000 کیلومتر سیستم تعلیق نیاز به بازرسی و کنترل دارد تا اگر صدمه ای به یکی از کمک های خودرو وارده شده باشد، باعث خرابی پمپ اصلی نگردد.

تعمیر پورشه

نحوه صحیح استفاده از آپشن ها

سیستم تعلیق هوشمند پورشه نیز باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای عزیزان شده است که برای حفاظت از آنها، استفاده درست و به موقع از آپشن های این سیستم در شرایط مختلف رانندگی و جاده ای بسیار مهم است.

برای کسب اطلاع بیشتر می توانید با متخصصین تعمیرات این خودروها مشورت کرده و یا به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید .

نکته مهم که باید همکاران در زمان جک کردن پورشه پانامرا مورد توجه قرار دهند این است که اگر هنگام جک کردن، سیستم تنظیم ارتفاع فعال باشد صدمه می بیند:

1) سوییچ بسته

2) یکی از درهای خودرو باز  بذارید تا تنظیم ارتفاع فعال نشود

کم کردن کیلومتر را کشف می کنیم!

جالب اینجاست که کمتر خودروی لوکسی در ایران پیدا می شود که کیلومتر کم نکرده باشد!

این کارنوعی کلاهبرداری مدرن است، چراکه بعضا دیده شده نه تنها به بخش نرم افزاری خودرو صدمه وارد شده بلکه خودرو به دلیل داشتن کیلومتر مجازی، سالهاست که بخشی ازسرویس های اساسی خود راه انجام نداده است. تعویض فیلترسوخت، تعویض روغن ترمز، تعویض فیلترهای کابین، تعویض مبدلهای کاتالیزوری اگزوزو تعویض تایرها بخشی از این سرویس های هستند.

می بینید که اکثراین سرویسها با سلامتی وجان مالک بازی کرده  و بعدا عمرمفید خودرو وقطعات اصلی آن را کم می کند. باید ذکر شود که هیچ برنامه جامع کم کردن کیلومتری وجود ندارد وهمگی قابل کشف است. کشف این مورد را به ما بسپارید!

تعمیرگاه تخصصی بهنامپورشهتعمیرگاه تخصصی بهنام

“مرکز خدمات تخصصی پورشه بهنام”، با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های روز این کمپانی شامل دیاگ و برنامه ریز کامپیوتری و ابزار تعمیر پورشه آلمان، آمادگی ارائه مشاوره و خدمات تخصصی پورشه را دارد.


آدرس: تهران – بزرگراه یادگار امام شمال – داخل مجموعه پمپ بنزین یادگار امام

تلفن:    22366256      –     09121334383


اگر خودروی آلمانی دارید مراقب جیبتان باشید! تعمیرگاه بی ام و بهنام

 نکاتی که فقط بنز سواران باید بدانند تعمیرگاه بنز بهنام در تهران

چند قلق برای تعمیر بی ام و که احتمالا نمی دانید! / چگونه با خودروی آلمانی رفتار کنیم؟

خانه امن ب ام و و خودروهای آلمانی / آشنایی با خدمات تعمیرگاه تخصصی بهنام

 

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

 • امیرعلی | 24/06/1394 در 23:41

  سلام.
  پورشه باکستر 2011 مشکل تاخیر تعویض دنده دارد، چیکار کنم؟ روغن گیربکس عوض کنم درست میشه؟

  • محمد | 25/06/1394 در 17:44

   بهتره حضوری بری پیش متخصص، پورشه شوخی بردار نیست، زود به دادش برس

  • علیرضا حبیبی | 12/09/1395 در 14:25

   اگه با تعویض روغن گیربگس حل نشد، ساعتی گیربگستون مشکل داره.

 • دارا | 11/12/1394 در 19:39

  سلام. باکستر تو خیلی قدیمی شده, امیدی بهش نیست. بفروش یه کاین بخر, فوق العادس.

 • پوريا | 20/04/1398 در 19:00

  احتمالاً مگاترونيك گيربكس خودرو شما دچار مشكل شده ، اما بهترين را بازيد توسط يه متخصصه !

کیوسک مطبوعاتی