تخفیف 25 درصدی پرداخت عوارض برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر

به گفته ی مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خودروهای دارای معاینه فنی برتر مشمول تخفیف 25 درصدی عوارض تردد در محدوده های ترافیک و کنترل آلودگی هوا می شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سید نواب حسینی منش، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در ارتباط با آمار مراجعات به مراکز معاینه فنی در تهران اظهار کرد: مراجعات خودروهای غیر مشمول معاینه فنی با سن کمتر از 4 سال به مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت اخذ معاینه فنی برتر نسبت به سال قبل افزایش یاقته است.

وی با بیان اینکه خودروهای دارای معاینه فنی برتر مشمول تخفیف 25 درصدی عوارض تردد در محدوده های ترافیک و کنترل آلودگی هوا می شوند، تشریح کرد: خودروهای دارای معاینه فنی برتر در صورت تردد در محدوده کنترل آلوگی هوا (زوج و فرد سابق) در ساعت‌های اوج مبلغ 15525 تومان و خودروهای دارای معاینه فنی معمولی در صورت تردد در این محدوده در ساعت های اوج مبلغ 20700 تومان باید عوارض پرداخت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به معافیت 80 روزه خودروها در طول سال و کسر تعطیلات روز جمعه خودروهای دارای معاینه فنی برتر بیش از یک میلیون تومان هزینه کمتری در مقایسه با خودروهای دارای معاینه فنی معمولی جهت تردد عوارض پرداخت خواهند کرد.

حسینی منش در خصوص نحوه اخذ معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی خودروهای شهر تهران توضیح داد: هم اکنون برای همه خودروها مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران معاینه برتر انجام می‌شود. در معاینه فنی برتر تست آلایندگی خودرو در دو دور موتور آرام و 2500 دور در دقیقه کنترل می شود و در مقایسه با معاینه فنی معمولی که تنها در دور آرام انجام می‌شود تست آلایندگی آن سخت گیرانه تر هست.

گزارش خودرو

وی در این راستا بیان کرد: خودروها کاملا به صورت اختیاری در صورت داشتن شرایط استاندارد می توانند معاینه فنی برتر و یا معاینه فنی معمولی دریافت نمایند. ضمناً هزینه هر دو معاینه فنی یکسان است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی با اشاره به هدف از لحاظ این تخفیف و امتیاز به شهروندان افزود: شهرداری تهران در راستای اجرای طرح کاهش و ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از خودروهای پاک با حداقل آلایندگی نسبت به اعمال تخفیف 25 درصدی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر و تخفیف 90 درصدی برای خودروهای برقی و هیبریدی در این طرح جدید و کارآمد اقدام کرده است.

حسینی منش اظهار کرد:خوشبختانه در همین ارتباط شهروندان نیز به خوبی استقبال کرده و از ابتدای سال بیش از 26 هزار خودرو غیر مشمول معاینه فنی جهت اخذ معاینه فنی برتر به مراکز شهر تهران مراجعه کرده‌اند.

وی ضمن تقدیر از شهروندان قانون مدار و مسئولیت پذیر در کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: بدون تردید اجرای صحیح طرح کاهش خارج از لحاظ این تخفیف و بسته های تشویقی نیازمند همراهی شهروندان با مسئولین می باشد که افزایش 8 درصدی مراجعات از ابتدای سال 98 حاکی از این تعامل است.

حسینی منش در پایان گفت: با توجه به افزایش مراجعات و اتمام ماه رمضان ساعات کاری مراکز افزایش یافته و شهروندان می توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودرهای تهران inspection.tehran.ir و یا تماس با سامانه پاسخگو 96006000 با اطلاع از آخرین وضعیت ساعت کاری، به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

عوامل تاثیرگذار در آلودگی هوا چیست

آلایندگی خودروهای سنگین زیر ذره بین معاینه فنی

کاهش طول صف و مدت انتظار در مراکز معاینه فنی تهران

مردودی‌های معاینه فنی را بشناسید

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!