ضرورت تجمیع سرمایه‌های خُرد با سیاست‌گذاری مناسب

به گفته ی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای مدیریت حجم نقدینگی کشور سیاست گذاری مناسبی برای تجمیع سرمایه های خرد در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدرضا نجفی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره علت استقبال مردم از بازار خودرو، گفت: سیاست‌گذاری‌ها در اقتصاد کلان باید به گونه‌ای باشد که ابزارهای مناسبی برای حفظ سرمایه و سرمایه‌گذاری در اختیار مردم قرار دهد، با تحقق این امر سیل نقدینگی در جامعه مدیریت می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابزارهای حفظ و مدیریت مولد سرمایه باید متنوع باشد، افزود: با سیاست‌گذاری مناسب در ابعاد ملی باید زمینه تجمیع سرمایه‌های خُرد فراهم و این منابع در تولید به کار گرفته شود، سیاستگذاران می‌توانند زمینه افزایش و تنوع ابزارهای ذخیره ثروت -مانند بیمه‌های زندگی، صندوق سرمایه‌گذاری، صندوق زمین و مسکن و … – را فراهم کنند تا فشار نقدینگی و در نتیجه سفته بازی بر صنعت خودرو و بازار مسکن- کاهش یابد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: سیاستگذاران می‌توانند زمینه افزایش و تنوع ابزارهای ذخیره ثروت مانند بیمه‌های زندگی، صندوق سرمایه‌گذاری، صندوق زمین و مسکن و … را فراهم کنند تا فشار نقدینگی و در نتیجه سفته بازی بر صنعت خودرو و بازار مسکن کاهش یابد.

وی نقش بانک‌ها را در تجمیع سرمایه‌های خرد موثر دانست و اظهار کرد: بانک‌ها باید بتوانند با به‌کارگیری سیاست‌های مناسب سرمایه‌های خرد را تجمیع و در اختیار نظام تولید قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین بورس را بازار مناسبی برای سرمایه گذاری برشمرد و اشاره کرد: مردم با سرمایه‌های خرد گزینه‌های چندانی برای سرمایه‌گذاری ندارند بنابراین ناچارند برای حفظ قدرت ارزش پول خود به سراغ بازارهای محدود از جمله خودرو روند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی‌توان از مردم انتظار داشت به دنبال حفظ ارزش پول خود نباشند، ادامه داد: در شرایط نرمال که بازارهای مناسبی برای سرمایه‌گذاری در اختیار مردم قرار دارد خرید خودرو انتخاب خوبی برای حفظ ارزش پول نیست اما در شرایط کنونی قدرت خرید به شدت کاهش پیدا کرده و مردم به دنبال حفظ ارزش پول خود هستند بنابراین به سراغ بازار خودرو می‌روند.

نجفی با بیان اینکه خودرو گزینه اولویت‌داری برای سرمایه گذاری در شرایط طبیعی نیست، تصریح کرد: استقبال مردم از خرید خودرو به نفع این صنعت است چراکه مشکل اصلی هر صنعتی به دست آوردن بازار است اما در حال حاضر صنعت خودروسازی بدون کمترین هزینه و کوششی بازاری تشنه و چاه ویلی از تقاضا در اختیار دارد.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

کنترل بازار خودرو دشوار است / بازار خودرو طی 6 ماه دوم به آرامش می رسد

سرمایه‌های سرگردان عامل اصلی گرانی خودرو

صرفه جویی 77 میلیون دلاری در 2 خودروسازی بزرگ کشور با تکیه بر ظرفیت داخلی

با برنامه ریزی درست می توانیم مشکلات صنعت خودرو را رفع کنیم

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!