پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سامانه پلاک خوان طرح

نظارت بر ترافیک در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا دقیق تر می شود

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: جهت توسعه سیستم هوشمند، 500 متر کابل فیبر نوری، 1500 متر کابل شبکه و همچنین 4000 متر کابل برق جهت راه‌اندازی دوربین‌ها در معابر کنترل آلودگی هوا اضافه شده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو  عمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی درباره اینکه […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۲۲ تیر ۱۳۹۸

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: جهت توسعه سیستم هوشمند، 500 متر کابل فیبر نوری، 1500 متر کابل شبکه و همچنین 4000 متر کابل برق جهت راه‌اندازی دوربین‌ها در معابر کنترل آلودگی هوا اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

عمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی درباره اینکه گفته می‌شود، از لحاظ زیرساخت، مجموعه شهرداری تهران آماده‌ اجرای طرح کنترل آلودگی هوا نبوده است، گفت: همکاران بنده در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک در جهت توسعه سیستم هوشمند، 500 متر کابل فیبر نوری، 1500 متر کابل شبکه و همچنین 4000 متر کابل برق جهت راه‌اندازی دوربین‌ها در معابر کنترل آلودگی هوا اضافه کرده‌اند.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به نیاز به پوشش تمامی معابر ورودی و خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا، 109 سامانه جدید پلاک‌خوان شامل دوربین تشخیص خودکار پلاک در محورهای محدوده کنترل آلودگی هوا نصب‌شده‌اند و زیرساخت‌ها به‌طور کامل برای اجرای طرح مذکور آماده شده است.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی با بیان اینکه تاکنون یک‌میلیون و 700 هزار نفر از شهروندان در سامانه تهران من ثبت‌نام کرده‌اند، تصریح کرد: شرط استفاده از 20 روز تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا، ثبت‌نام در سامانه «تهران من» است و افرادی که در تیرماه در محدوده کنترل آلودگی هوا تردد کرده‌اند، تا پایان تیرماه فرصت دارند تا در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کنند.

سعیدیان‌فر ادامه داد: در هفته گذشته به تمام مالکان خودروهای پلاک‌ تهران پیامکی مبنی بر اطلاع‌رسانی ثبت‌نام در سامانه «تهران من» ارسال‌شده است. افرادی که در گذشته در سامانه «تهران من» خودروی خود را ثبت‌نام نموده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی در ادامه اظهار کرد: در حساب شهروندی شهروندان در سامانه «تهران من» قسمتی ایجادشده است که تعداد تردد رایگان صورت گرفته افراد در هر فصل در محدوده کنترل آلودگی هوا به نمایش درآمده است که شهروندان با مشاهده آمار تعداد تردد رایگان خود، می‌توانند سفرهایشان را در هر فصل بهتر مدیریت کنند.

سعیدیان‌فر در پاسخ به برخی ابهامات به وجود آمده در خصوص افزایش جریمه فرسودگی خودروها گفت: مبلغی به نام جریمه فرسودگی از شهروندان توسط شهرداری تهران دریافت نمی‌شود و مطالب عنوان‌شده توسط بعضی از افراد نادرست است. شاید مطالب نادرست عنوان‌شده مربوط به ماده 43 قانون مالیات بر ارزش‌افزوده باشد که عنوان کرده است که خودروهای بالای 10 سال عمر، افزایش 10 درصدی در عوارض سالیانه خود خواهند داشت که این ماده قانونی ارتباطی به عوارض دریافتی تردد در محدوده‌های کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک ندارد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی در پایان اشاره کرد: آمار نشان می‌دهد پس از آغاز طرح کنترل آلودگی هوا، شاهد کاهش ترافیک در معابر خارج و داخل محدوده هستیم و این کاهش حجم ترافیک در ساعات اوج عصر اندکی بیشتر از ساعات اوج صبح است. همچنین در پنجشنبه‌ها که طرح کنترل آلودگی هوا از ساعت 6:30 تا 13 اجرا می‌شود شاهد نظم و ساماندهی ترافیکی بهتری در محدوده مرکزی و معابر اطراف و ورودی آن‌ها هستیم که فضای مطلوب‌تری برای استفاده شهروندان تهرانی از مناطق مرکزی ایجاد کرده است.

انتهای پیام/ منبع: فارس

طرح ترافیک در روز پنجشنبه 13 تیر ماه اجرا نخواهد شد

طرح کنترل آلودگی هوا تاثیرگذاری بیشتری بر ترافیک شهری خواهد داشت

طرح کنترل آلودگی هوا روزهای پنجشنبه برقرار است

استفاده کمتر از خودروی شخصی سبب افزایش طول عمر می شود

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی