لزوم بازگشت خیابان ویلا به وضعیت قبلی / چنین مداخله شهری توجیه پذیر نیست

به گفته ی رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، یک طرفه شدن خیابان نجات الهی (ویلا) بدون مصوبه شورا و تقاضای اجتماعی محلی بوده چنین مداخله‌ی شهری نباید انجام شود و توجیه‌پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در مورد یکطرفه شدن خیابان ویلا با بیان اینکه ایجاد گذر صنایع دستی در خیابان استاد نجات‌اللهی(ویلا) و تبدیل شدن به پیاده‌راه مصوب شورا نیست و باید هرگونه اقدام در این محدوده متوقف شود. گقت: بدون مصوبه شورا، بدون توجیه و تقاضای اجتماعی محلی، بدون برگزاری جلسات بررسی نظر اصناف، ساکنان ، و ذیحقان و ذی‌نفعان چنین مداخله‌ی شهری در این مقیاس نباید انجام شود و توجیه‌پذیر نیست.

گزارش خودرو

وی با بیان اینکه حتی همه موارد مصوب در بند 3 ماده 78 برنامه سوم شهر تهران هم باید پیش از اقدام پیوست مطالعات اجتماعی و محیط‌زیستی داشته باشد گفت: هیچ طرحی بدون پیوست‌های مطالعاتی لازم قابل انجام نخواهد بود.

فخاری ادامه داد: خواست، رای و نظر و پذیرش اجتماعی به ویژه جامعه محلی شرط لازم برای هرگونه تغییر و دستکاری در قالب گذر پهنه فرهنگی و هنری است. به ویژه که سرزندگی و حفظ هویت محله‌ای این خیابان دستاورد بافت اجتماعی، کسبه و ساکنان خیابان ویلا است و توجیهی برای مداخله وجود ندارد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

خیابان نجات اللهی ( ویلا ) از فردا یک طرفه می شود

عوارض پارک حاشیه ای باید توسط استاندار تصویب شود که نشد

نظارت بر ترافیک در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا دقیق تر می شود

معاونت حمل و نقل شهرداری تبدیل به معاونت طرح ترافیک شده است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!