6 هزار خودرو معطل مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودرو از گمرک

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: 6 هزار خودرو همچنان در گمرک مانده اند، ما به شدت در حال پیگیری این قضیه هستیم اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده و زمان ترخیص‌ها مشخص نیست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مهدی دادفر،‌ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص وضعیت خودروهای مانده در گمرک بیان کرد: هنوز مصوبه هیات دولت در خصوص ترخیص خودروهای موجود در گمرک تمدید نشده است.

ما به شدت در حال پیگیری این قضیه هستیم اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده و زمان ترخیص‌ها مشخص نیست.

در نهایت باید تمامی این خودروها از گمرک خارج شوند اما فرآیند دولت غیرقابل پیش‌بینی است. شرکت‌های نمایندگی و مردم دچار مشکلاتی شده‌اند و راهی جز آزادسازی خودروهای باقی مانده در گمرک وجود ندارد.

خودروهای مانده در گمرک نکات حقوقی دارند و در صورت لزوم از مراجع قضایی پیگیری خواهیم کرد.

هیچ کس اجازه ندارد به مردم ضرر و زیان وارد کند و آزادسازی به هر حال اتفاق خواهد افتاد. لازم به ذکر است که تقریبا 6 هزار خودرو در گمرک مانده‌اند و 6700 دستگاه نیز تاکنون ترخیص شده‌اند.

وی در خصوص وضعیت قیمت‌ خودروهای وارداتی در بازار اظهار کرد: از زمانی که 6700 دستگاه خودرو از گمرک ترخیص شد قیمت‌ها در بازار کاهش پیدا کرده است.

گزارش خودرو

به طور کلی تمام خودروها با کاهش قیمت مواجه شده‌اند البته باید در نظر گرفت قیمت دلار نیز کاهشی بوده و بازار آرامش خاصی داشته است.

جمیع این موارد باعث شده که قیمت‌ها در بازار خودرو هیجانی نباشد و می‌توان رقم‌های اعلام شده را واقعی دانست. در صورتی که مابقی خودروها ترخیص شوند دوباره بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد.

دادفر درباره دریافت مابه‌التفاوت از مشتریان گفت: مابه‌التفاوتی که مشتریان در زمان تحویل خودرو باید بپردازند بر اساس نرخ ارز در سامانه سنا است.

نرخ ارز در این سامانه نیز با کاهش قیمت در بازار آزاد کاهش پیدا می‌کند. ما از روز اول بر چنین فرمولی درباره اخذ مابه‌التفاوت از مشتریان اعتراض داشتیم و این تفکر وجود داشت که قیمت‌ها روزانه بالا می‌رود.

در این زمینه بهتر بود که یک عدد به صورت ثابت برای دریافت از مشتریان اعلام شود اما چنین کاری صورت نگرفت. یک سری از مشتریان با نرخ دلار 11 هزار و 700 تومان، یک سری 9 هزار تومان و یک عده دیگر نیز با نرخ دلار 12 هزار و 800 تومانی خودروهای خود را دریافت و تصویه حساب کردند.

انتهای پیام/ منبع: گسترش نیوز

خودروهای هیبریدی یک قدم به دروازه های ورودی کشور نزدیک شدند

تمدید مهلت ترخیص خودرو های وارداتی

باید دید وضعیت خودرو های وارداتی در چه مرحله ای است

روند کاهشی قیمت در بازار خودروهای وارداتی + جدول قیمت

تعمیرگاه تخصصی بهنام KTL MVM x22 آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!