مرز خسروی هم به نقاط مرزی افزوده شد/ مرز خسروی سبب کاهش تردد در ایام اربعین می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی از اضافه شدن مرز خسروی به منظور کاهش حجم تردد از دیگر مرزها برای ایام اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

​​عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور درباره جزئیات سفرهای اربعین امسال اظهار کرد: سال گذشته 3 نقطه مرزی مهران، شلمچه و چزابه برای تردد زائران در نظر گرفته شده بود که امسال با بازگشایی مرز خسروی به 4 نقطه مرزی افزایش یافته است.

وی در این راستا بیان کرد: بیشترین تردد را سال گذشته از مرز مهران داشتیم که با توجه به اینکه امسال ویزا برداشته شده، پیش بینی می شود زائران بیشتری برای زیارت به عتبات عالیات سفر کنند. با توجه به اینکه مرز خسروی هم بازگشایی شده، می توانیم بخشی از فشاری که به مرز مهران وارد می آید را به مرز خسروی منتقل کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به خدمات زیربنایی که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مرز مهران ایجاد کرده، گفت: زیرساخت هایی مانند راه های دسترسی به مرز مهران و پارکینگ های این پایانه مرزی آماده سازی شده که می تواند در کاهش گره های ترافیکی مؤثر باشد.

وی ادامه داد: سال گذشته 1 میلیون و 200 هزار نفر از مرز مهران تردد کردند (رفت و برگشت) که پیش بینی می شود این تعداد امسال به یک و نیم میلیون تا 1.7 میلیون نفر (فقط مرز مهران) افزایش یابد. ضمن اینکه بیش از 50 درصد این افراد با خودروهای شخصی به مهران می آیند و بقیه با خودروهای عمومی و اتوبوس هایی که برای زائران در نظر گرفته شده، این مرز را برای سفر به عتبات و بازگشت به شهرهای خود انتخاب می کنند.

15 هزار اتوبوس و قطار تهران-کرمانشاه پذیرای زائران اربعین

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یادآور شد: 15 هزار دستگاه اتوبوس بین شهری داریم که این ناوگان برای سفرهای اربعین و اعزام زائران به هر 4 پایانه مرزی در نظر گرفته شده، آماده سازی خواهند شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه قطار تهران-کرمانشاه از سال گذشته به این شهر تردد دارد، قرار است اتوبوس های درون شهری (شرکت واحد) برای اعزام مسافران ریلی از ایستگاه راه آهن کرمانشاه به مرز خسروی مستقر شوند.

به گفته حسن نیا، وزارت کشور مذاکرات موفقی با طرف عراقی داشته و این مرز بازگشایی شده است. پیش بینی می شود 800 هزار نفر (مجموع رفت و برگشت) از مرز خسروی برای پیاده روی اربعین امسال تردد داشته باشند.

وی ادامه داد: بخشی از مسافران ریلی نیز با قطار به شلمچه می روند و از آنجا پس از تردد به بصره، با قطار به کربلا اعزام خواهند شد.

معاون وزیر راه با تأکید بر اینکه مشکلات ترافیکی جاده های منتهی به پایانه های مرزی ایران و عراق در اربعین سال گذشته را رصد کرده و مشکلات را احصاء کرده ایم، افزود: تلاش می کنیم مشکلات سال گذشته کمتر شود اما تردد 4 میلیون نفر در کمتر از یک هفته از 4 پایانه مرزی مشکلات خاص خود را دارد به خصوص که حدود 50 درصد این ترددها بر عهده ناوگان مسافری جاده ای است. این ناوگان در حالت عادی، تردد کل مسافران داخلی را عهده دار هستند و ما باید همزمان هم سفرهای زائران اربعین را ساماندهی کنیم و هم اجازه ندهیم تا خللی در سفرهای جاده ای کشور در دیگر محورها به وجود بیاید.

کرایه اتوبوس های اربعین به زودی تعیین می شود

حسن نیا در پاسخ به پرسشی درباره کرایه اتوبوس های اربعین گفت: هنوز با انجمن شرکت های مسافری مذاکره ای نداشته ایم اما در آینده نزدیک این نشست ها آغاز خواهد شد. ضمن اینکه فعلا تعداد ناوگان درون شهری افزایش نیافته است.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

افزایش پله های برقی مترو تهران در دستور کار قرار دارد

هر منطقه یک خیابان کامل / خیابان بهشتی و مطهری گزینه های محتمل این طرح

صدور کارت سوخت تنها برای تاکسی داران فعال

4 رام قطار وارد خطوط متروی پایتخت شد

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!