سرمایه های سرگردان و دلال بازی عوامل گرانی در بازار خودرو

به گفته ی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، روند نزولی نرخ ارز اگر ادامه دار باشد شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مبدل شدن خودرو به عنوان یک کالای سرمایه ای موجب شد، بخش قابل توجهی از سرمایه های سرگردان مردم به سمت این بخش حرکت کند و بازار را با مشکلات عدیده ای روبه رو کند از طرفی هم نظارت اندک بر بازار چهارچرخ ها مزید بر علت شد تا دلالان تا جایی که در توان دارند، تاخت و تاز و سوداگری کنند.

تمامی این عوامل به اضافه موارد دیگر یک آشفتگی جالب توجهی در بازار خودرو به وجود آورد که حالا دیگر ایجاد تعادل در آن به یک چالش بزرگ برای دولت تبدیل شده است.

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره کاهش قیمت خودرو، گفت: طی چند ماه اخیر شاهد تغییراتی در حوزه قیمت خودرو بوده ایم که افزایشی خودسرانه به دنبال داشت. خوشبختانه مدتی است که شاهد کاهش قیمت ارز در بازار هستیم و اگر این روال ادامه پیدا کند قیمت خودرو هم کم خواهد شد.

گزارش خودرو

وی بیان کرد: در برهه ای از زمان قیمت خودرو بسیار افزایش یافت در صورتی که اکنون قابلیت کاهش قیمت آن نیز وجود دارد و امیدواریم در روزهای آینده قیمت خودرو کاهش پیدا کند و بازار آرام شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، دلالان را عاملی برای افزایش قیمت خودرو دانست ادامه داد: در چند ماه گذشته بازار سرمایه رها بود که به دنبال آن شاهد افزایش قیمت بودیم؛ مساله مهم در کنترل قیمت خودرو، تأمین کالا و مواد اولیه است که باید شرایط را به نحوی برنامه ریزی کرد تا محصول با کمترین هزینه به دست مشتری برسد و دلالان حذف شوند.
باستانی درخصوص دلایل گرانی خودرو اشاره کرد: نبود برنامه‌ریزی برای هدایت سرمایه‌های سرگردان مردم را می توان یکی از دلایل اصلی گرانی خودرو دانست و اگر بتوانیم برنامه مناسبی در این خصوص داشته باشیم قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد؛ دولت باید برای هدایت و کنترل سرمایه‌های بانکی و بورسی برنامه‌ریزی می‌کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست‌گذاری پولی و مالی کشور باید در اولویت کار قرار گیرد، افزود: اصولا سرمایه های مردم در جاهای مختلف مانند خودرو، مسکن و ارز حرکت می کند که کنترل این موارد دشوار خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار وجود خودروهای ناقص در کارخانه ها، گفت: مدتی است که شائبه انبار خودرو در خودروسازی‌ها پخش شده است که اگر این کار انجام شده باشد منطقی نیست و باید پیگیری شود.

انتهای پیام/

فعالیت دلالان، عامل اصلی نوسانات قیمت در بازار خودرو

خودروسازان باید به سرعت کیفیت و کمیت محصولات خود را افزایش دهند

6 هزار خودرو معطل مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودرو از گمرک

خودروسازان باید به سرعت کیفیت و کمیت محصولات خود را افزایش دهند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!