سیستم اعلام صوتی زمان ورود اتوبوس به ایستگاه عملیاتی می شود

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از راه‌اندازی سیستم اعلام صوتی زمان اعلام ورود اتوبوس‌ها به ایستگاه از امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه قابلیت اعلام صوتی در اپلیکیشن اتوبوسرانی تهران از تیر ماه سال جاری راه‌اندازی و به بهره‌برداری آزمایشی رسید، اظهار کرد: این سیستم در روز جهانی عصای سفید رونمایی شد.

این مقام مسئول در این راستا توضیح داد: شرکت واحد اتوبوسرانی علاوه بر اقداماتی که در حوزه افراد معلول انجام داده، سه اقدام مهم را در راستای مناسب سازی ایستگاه‌ها به ثمر رسانده است.

سنندجی با اشاره به راه اندازی 36 عدد تابلوی راهنمای مسیر، مخصوص نابینایان در خطوط تندروی اتوبوس‌رانی تصریح کرد: 190 راهنمای بریل روی دستگاه‌های کارت خوان در خطوط تندرو 4 و 7 راه اندازی شده است.

گزارش خودرو

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: اعلام هوشمند نام ایستگاه‌ها در داخل هزار و 200 دستگاه اتوبوس دوکابین اجرا شده است.

این مقام مسئول در این راستا افزود: پس از رایزنی با کارشناسان نرم افزارهای مرتبط با افراد نابینا و کم بینا و نرم افزار حمل و نقل عمومی تهران منطبق با استانداردها و رهنمون‌های بین المللی برای این گروه از شهروندان متناسب سازی شده است. شهروندان و نابینایان با ورود به نرم افزار حمل و نقل عمومی تهران ، می‌توانند از اطلاعات خط و زمان ورود اتوبوس آن خط به ایستگاه مطلع شوند.

وی با بیان اینکه برای نابینایان امکان شنیداری اطلاعات هم فراهم شده است، تصریح کرد: زمان‌بندی تقریبی ورود اتوبوس به ایستگاه مورد نظر براساس تاریخچه یک هفته گذشته نشان و اعلام می‌شود. این زمان تقریبی با خطا تا 4 دقیقه است اما عدم اعزام اتوبوس یا شرایط ترافیکی غیرعادی می‌تواند آن را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین برای اطلاع از زمان واقعی رسیدن اتوبوس از اطلاعات کارت ارائه شده در نرم افزار باید استفاده شود که براساس شرایط واقعی و لحظه ای تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: مسافران می‌توانند از بخش پیغام‌ها اقدام به ارسال مشکلات مختلف اعم از اشکالات نرم‌افزار، اشکالات خطوط و ایستگاه‌ها و یا شکایت نمایند و پاسخ مراجع مربوطه را در این بخش مشاهده کنند.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

راه‌اندازی اتوبوس‌های ویژه مدرسه از مهر در دستور کار قرار گرفت

قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین افزایش نمی یابد

ورود 15 اتوبوس به خطوط اتوبوسرانی مرکز شهر

تحویل 500 دستگاه مخزن گاز به صورت رایگان به اتوبوس های بخش خصوصی

خدمات اتوبوسرانی برابر برنامه زمان بندی انجام می شود

امکان خرید اتوبوس نو وجود ندارد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!