2 طرح حمایتی برای رفع مشکل کمبود تولید تایر سنگین در دستور کار قرار گرفت

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر از اجرایی شدن 2 طرح حمایتی برای رفع مشکل کمبود تولید تایر سنگین در 2 استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر اظهار کرد: چندی است که گمرک آمار دقیقی از واردات تایر نمی‌دهد اما اوضاع تایرهای وارداتی در بازار نشان می‌دهد که مشکلات در این حوزه کم نیستند. برای جبران کمبود تولید تایر سنگین 2 طرح تولیدی در حال اجرا است که اجرای این طرح‌ها یکی در استان اردبیل و دیگری در بیرجند آغاز شده است، اما هم اکنون هر 2 طرح نیمه کاره هستند که علاوه بر ریال به ارز هم نیاز دارند.

وی در این راستا تشریح کرد: برای یکی از طرح‌ها ماشین‌آلات مورد نیاز خریداری و بخشی از مبلغ نیز پیش پرداخت شده است اما به دلیل تغییرات چند برابری نرخ ارز در سال‌های گذشته، نمی‌توانند الباقی را پرداخت و تسویه کنند، بنابراین با سازندگان ماشین‌آلات نیز دچار مشکل و درگیری حقوقی شده‌اند.

این مقام صنفی توضیح داد: در طرح دوم نیز بخش قابل توجهی از ماشین‌آلات خریداری و نصب شده است. باقی هم در حال نصب و راه‌اندازی است اما باز هم کمبودهایی وجود دارد که نیاز به کمک و تسهیلات دارد. برآورد می‌شود طرح اجرایی در اردبیل تا پایان امسال راه‌اندازی شود و دیگری هم اگر ارز مورد نیاز آن تأمین شود، تا اواسط سال آینده به بهره‌برداری برسد.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر گفت: با راه‌اندازی این دو کارخانه می‌توانیم بیش از 70 الی 80 درصد نیاز کشور به تایر سنگین را تامین کنیم. اگر هر دو طرح با هم به بهره‌برداری برسند نیاز کشور در زمینه تایر سنگین در داخل تامین می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

سازمان استاندارد بر واردات لاستیک نظارت داشته باشد

2 ماه است که برای واردات لاستیک ثبت سفارش جدید انجام نمی شود

علت کمبود تایر در بازار چیست؟ / لزوم پیگیری وزارت صمت در خصوص چرایی کمبود تایر در بازار

آمار ضد و نقیض بازار تایر از تولید تا وزارت راه / نیاز بازار لاستیک چقدر است؟

نمایندگی ها مجاز به فروش تایر با سود 10 تا 15 درصدی هستند

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!