افزایش بی برنامه نرخ حامل های انرژی اثرات منفی به دنبال دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: باید ما به التفاوت افزایش نرخ بنزین یا حامل های انرژی در زمینه تولید و اشتغال سرمایه گذاری شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

کوروش کرم پور حقیقی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چنانچه قرار باشد افزایش قیمتی در حامل‌های مختلف انرژی از جمله بنزین انجام شود، خلاف قانون نیست، زیرا دولت می‌تواند پیشنهاد افزایش نرخ را در بودجه مطرح کند و در صورت تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان این موضوع تبدیل به قانون خواهد شد

وی در این راستا بیان کرد: امروز امریکا جنگ اقتصادی را بر ایران تحمیل کرده و در صورتی که نتوانیم گرانی را مهار کنیم، مهم‌ترین خاکریز اقتصادی نظام جمهوری اسلامی که کانون خانواده‌ها و امید به آینده است به خطر می‌افتد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه در گذشته شاهد بودیم که جنسی گران می‌شده و آن بر اساس تصمیم دولت نبود، اما به دلیل اینکه برنامه اصولی و قابل اجرا نبوده، بیشترین ضربه به اقشار ضعیف جامعه وارد شد.

تاثیرات افزایش بی برنامه نرخ حامل های انرژی بر جامعه

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت حامل های انرژی گفت: اجرای افزایش نرخ حامل‌های انرژی بدون برنامه، همانند دولت‌های گذشته، این موضوع می‌تواند آسیب رسان به کشور به ویژه قشر کم درآمد باشد.

کرم پور با اشاره به افزایش تورمی رشد نرخ حامل‌های انرژی، افزود: چنانچه برنامه‌ای وجود داشته باشد که در آن افزایش نرخ حامل‌ها و تورم را خنثی کند، مشکلی نیست اما در گذشته هیچگاه این برنامه وجود نداشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ‌افزایش نرخ بنزین و یا سایر حامل‌های انرژی، باید مابه التفاوت نرخ در تولید و اشتغال سرمایه‌گذاری شود،به این علت که برنامه عملی برای اشتغال و تولید موجب رفع مشکلات حل خواهد شد.

وی همچنین افزود: پرداخت‌های نقدی و افزایش یارانه‌ها نمی‌تواند مشکل اساسی کشور را حل کند، در واقع مانند قرص تسکین دهنده است که تا مدتی درد را کاهش می‌دهد، اما برای اقتصاد باید به دنبال رفع معضلات بود و علت‌های پیش روی رونق تولید و اشتغال را از سر راه برداشت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بزرگترین تهدید نظام جمهوری اسلامی، بیکاری جوانان تحصیلکرده است، زیرا چنانچه جوانان به تولید و توسعه کشور بیاندیشند و در میدان عمل حضور جدی پیدا کنند، امریکا و اقمارش هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

افزایش قیمت بنزین نگران کننده است

تبعات افزایش قیمت بنزین / دولت در تصمیمش تجدید نظر کند

قیمت بنزین گران نمی شود

افزایش قابل توجه مصرف بنزین با حذف کارت سوخت

احتمال افزایش نرخ بنزین از سال 97

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!