لزوم اجرای مصوبه کاهش 50 درصدی نرخ بلیت وسایل حمل و نقل عمومی

به گفته معاون امور عمرانی استانداری تهران، شهرداری تهران موظف است مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوا مبنی بر کاهش ۵۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس و مترو را اجرایی کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمد تقی‌زاده معاون امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به آ‌خرین وضعیت آلودگی هوای استان تهران بیان کرد: کارگروه کاهش آلودگی استان تهران تشکیل جلسه داده و مصوبات آن نیز ابلاغ شده است. در حال حاضر براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته وضعیت هوای تهران در بخش ذرات کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 123 قرار گرفته و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار داریم.

وی ادامه داد: روز گذشته نیز مصوب شد که مدارس ورامین،‌پیشوا، قرچک و بخشی از شهرری در امروز تعطیل شود تا در آینده میزان غلظت آلودگی هوای استان تهران نیز کاهش یابد.

تقی‌زاده در این راستا بیان کرد: در صورتی که میزان ذرات کمتر از 2.5 میکرون به بیش از 150 برسد و در وضعیت اضطرار قرار بگیریم در مرحله نخست تمامی مدارس ابتدایی و مهدکودک‌ها تعطیل خواهند شد ولی براساس پیش‌بینی هواشناسی از هفته آ‌ینده وضعیت هوا بهتر می‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در بعضی از ایستگاه های اتوبوس کاهش 50 درصدی قیمت بلیت اعمال نشده است تشریح کرد: مقرر شده که شهرداری تهران بلیت مترو و اتوبوس را برای استفاده شهروندان 50 درصد کاهش دهد و شهرداری ملزم به اجرای این مصوبه است و از سوی دیگر نیز 50 درصد نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد تا پایان هفته افزایش می‌یابد.

وی گفت: در صورت اعلام سازمان محیط زیست احتمالا امروز بعدازظهر نیز جلسه‌ کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران برگزار شود و تصمیمات لازم اتخاذ و اطلاع‌‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: فارس

در صورت عدم فعالیت تاکسی ها با شماره 1888 تماس بگیرید

کاهش فاصله حرکت قطار در خط 7 مترو تهران

بیش از 40 درصد روند ساخت مترو توسط متخصصان داخلی انجام می شود

آیا کرایه تاکسی افزایش می یابد؟

عمر 50 درصد تاکسی ها پایتخت بیش از 5 سال است

بیش از 60 درصد عوارض آزادراه ها پرداخت نشده است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!