آمادگی ايران‌ خودرو برای توليد خودرو برقی و هیبریدی با فراهم شدن زير ساخت‌ های لازم

معاون مركز تحقيقات، طراحي و تكوين محصول ايران‌خودرو، از آغاز مطالعات امكان‌سنجي براي طراحي و توسعه محصولات هيبريدي و برقي خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

كيانوش پورمجيب معاون مركز تحقيقات، طراحي و تكوين محصول ايران‌ خودرو، اظهار کرد: در صورت فراهم شدن زيرساخت‌هاي لازم،‌ پروژه‌هاي مرتبط با توسعه محصولات هيبريدي و برقي نيز آغاز خواهد شد.

وي با اشاره به كاهش قابل توجه مصرف سوخت محصولات ايران خودرو در سال‌هاي اخير بیان کرد: هم‌اكنون مصرف سوخت محصولات اين خودروساز مطابق با معيارهاي استاندراد كشور است،‌ با اين وجود ايران‌خودرو در تلاش است تا با اجراي پروژه‌هاي ارتقاي خانواده موتورهاي فعلي، مصرف سوخت محصولات را در حدود يك ليتر كاهش دهد. اين شركت درحال حاضر پروژه ارتقاي خانواده موتورهاي XU و EF را در دستور كار دارد.

پورمجيب ادامه داد: توسعه خانواده موتور كم مصرف سه سيلندر از جمله اقدامات زيربنايي ايران‌خودرو در حوزه كاهش مصرف سوخت بوده است كه متاسفانه به دليل تحريم‌هاي بين‌المللي صنعت خودرو، اجراي اين پروژه تاحدودي دچار چالش شد، اما با تدابير اتخاذ شده و با تكيه بر توان‌مندي شركت‌هاي دانش‌بينان داخلي تلاش مي‌شود تا اجراي اين پروژه نيز به مسير اصلي خود بازگردد.

وي طراحي و توليد موتور ديزل با مصرف 4/9 ليتر در هر صد كيلومتر پيمايش را از ديگر اقدامات زيربنايي انجام شده توسط ايران‌خودرو در حوزه مصرف سوخت برشمرد و افزود: در صورت صدور مجوزهاي لازم از سوي سازمان‌هاي متولي صنعت خودروي كشور، ايران‌خودرو آمادگي دارد تا توليد محصولات جاري را با موتور ديزل عملياتي كند.

انتهای پیام/

بیانیه گروه صنعتی ایران خودرو در اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری

سایت فروش اینترنتی ایران خودرو فعال است

امضا تفاهم نامه ساخت 150 کامیون توسط ایران خودرو دیزل برای قرارگاه خاتم الانبیاء

خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در سراسر کشور در حالت آماده‌باش قرار گرفت

برگزاری بزرگ‌ترین آزمون سراسری حوزه خدمات پس از فروش کشور

عبور تجاری سازی روزانه محصولات گروه صنعتی ايران خودرو از مرز 2800 دستگاه

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!