بومي سازی 33 قطعه با فن‌ آورِی بالا در جهاد خودكفايی ایران خودرو

مديرعامل ايران‌ خودرو گفت: به منظور تحقق اهداف تعيين شده در جهاد خودكفايي،‌ تاكنون بومي‌سازي و توليد انبوه 33 قطعه از مجموع قطعات هدف‌گذاري شده محصولات ايران خودرو، 7. 16ميليون يورو كاهش ارزبري داشته است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرشاد مقيمي مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نشست با معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تحقق بومي‌سازي صنعت خودرو نيازمند همكاري مستمر اين صنعت با دانشگاه، مراكز علمي و شركت‌هاي دانش‌بنيان است كه در اين زمينه گام‌هاي خوبي برداشته شده است.

وي با اشاره به روند كاهشي خودروهاي كف و داراي كسري قطعه، اشاره كرد: خودروهاي داراي كسري قطعه از 61 هزار دستگاه در هفته اول شهريورماه هم‌اكنون به كمتر از 25 هزار دستگاه رسيده كه تا پايان دي‌ماه به صفر مي‌رسد.

مقيمي از افزايش آمار توليد خودروي كامل و بدون كسري با همكاري سازندگان خبر داد و افزود: ‌افزايش توليد بدون كسري (‌عبور مستقيم) ‌از سه درصد توليد روزانه در هفته اول مهر به 51 درصد در انتهاي آبان‌ماه رسيده است.

مديرعامل ايران خودرو با اشاره به وجود 7 هزار ون فرسوده در كشور، تصريح كرد: توليد ون وانا با موتورEF7 پايه گازسوز درصورت تامين نقديندگي مورد نياز از دوماه آينده آغاز مي‌شود.

مقيمي اشاره كرد: در تفاهم نامه با تاكسي‌راني 6هزار دستگاه ون وانا با موتورملي طي سه سال تحويل اين ناوگان خواهد شد.

وي درخصوص تعهدات معوق در فروش فوري محصولات افزود: تعهدات معوق در فروش‌هاي فوري، در هفته اول شهريورماه سه هزار و 700 دستگاه بوده كه تمامي آن تا هفته اول آبان ماه عمل شده و درحال حاضر فروش فوري، تعهد معوقي ندارد.

مديرعامل ايران خودرو تاكيد كرد: در سال جاري و سال‌هاي آينده ارتقا و طراحي پلتفرم‌هاي به‌روز براي توليد محصولاتي با نشان ايراني در جهت حفظ و توسعه صادرات و بومي‌سازي قطعات مورد نياز در فرآيند توليد خودرو و توسعه دانش طراحي در قطعه‌سازان در دستوركار ايران خودرو قرار دارد.

در ادامه معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار كرد:‌ تمرکز وزارت صمت بر تولید داخلی است و به عنوان نمونه در صنعت خودرو، بومي‌سازي۳۵۰ میلیون یورويي قطعه‌ و مجموعه‌ خودرو هدف‌گذاری شده است.

سعيد زرندي با اشاره به ‌این‌که براساس قانون، ۴۰درصد منابع بانک مرکزی باید به بخش صنعت و معدن اختصاص یابد افزود: باید روش‌های جدید تأمین مالی تولیدکنندگان در بانک و بورس ایجاد شود.

وي در زمينه تامين نقدينگي و سرمايه در گردش خودروسازان اظهار كرد:‌ طرح ايجاد فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري و مشاركت در توليد و جذب سرمايه‌هاي مردمي يكي از راه‌هاي تامين نقدينگي است كه خودروسازان بايد در اين مسير گام بردارند.

زرندي تاكيد كرد:‌ استفاده از طرح تامين مالي زنجيره تامين از طريق ابزارهاي مالي نوين، مسير ديگري براي تامين مالي براي رونق توليد است.

گفتني است معاون وزير صمت و هيات همراه از خطوط توليد ايران خودرو، ‌مركز تحقيقات، ‌طراحي و تكوين محصول و عرضه محصولات جديد اين شركت بازديد كرد.

انتهای پیام/

مشکل نقدینگی بزرگترین مشکل خودروسازان است

طرح تبدیل محصولات ایران خودرو ویژه آذرماه اعلام شد

آمادگی ايران‌ خودرو برای توليد خودرو برقی و هیبریدی با فراهم شدن زير ساخت‌ های لازم

بیانیه گروه صنعتی ایران خودرو در اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری

سایت فروش اینترنتی ایران خودرو فعال است

امضا تفاهم نامه ساخت 150 کامیون توسط ایران خودرو دیزل برای قرارگاه خاتم الانبیاء

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!