تولید بیش از 27 هزار دستگاه خودرو توسط سایپا در آبان ماه

براساس آمار سامانه کدال گروه خودروسازی سایپا؛ در ماه سال جاری 27 هزار و 320 خودرو تولید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

برپایه این آمارها، سایپا در مدت یاد شده، 119 هزار و 19 دستگاه پراید و 103 هزار و 847 دستگاه تیبا تولید کرد که به ترتیب بیشترین تولیدات این گروه خودروسازی را تشکیل می دهند.

بالا بودن شمارگان تولید پراید در حالی است که پیشتر «رضا رحمانی»‌وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود: تولید پراید مدل 132 تا پایان دی‌ماه 98، پراید مدل111 تا پایان اردیبهشت 99 و پراید مدل131 تا پایان تیرماه 99 به پایان خواهد رسید.

امسال در هشت ماهه سه هزار و 630 دستگاه سراتو، 424 دستگاه آریو، چهار هزار و 780 دستگاه چانگان CS35 و دو هزار و 640 دستگاه اس. کی. دی (SKD)‌ در سایپا تولید شد.

گزارش خودرو

به گفته مسئولان سایپا، اس. کی. دی ها برای تولید خودرو در سایت‌های خارجی این شرکت مورد استفاده قرار گرفته‌اند.(SKD- Semi Knocked Dawn) یا همان قطعات نیمه کامل، شیوه ای است که در کارخانه های داخلی اجرا شده و در آن یکسری از قطعات به دلیل فناوری بالا، پروسه تولید خاص و غیره به شکل آماده از کشور مبدا وارد و در شرکت‌های داخلی سرهم بندی می‌شود.

آمار آبان ماه

سایپا در آبان ماه امسال 27 هزار و 320 دستگاه خودرو تولید کرد که بیشترین خودروهای تولیدی به ترتیب پراید با 13 هزار و 193 دستگاه و تیبا با 12 هزار و 841 دستگاه بودند.

همچنین در این ماه 149 دستگاه آریو، 697 دستگاه چانگان CS35 و 440 دستگاه اس. کی. دی در سایپا تولید شد و در این آمار همچنان عدد صفر در مقابل ردیف تولید سراتو به چشم می خورد.

به‌دنبال تصمیمِ شرکت کره‌ای کیاموتورز برای تبعیت از تحریم ها، اواسط مرداد تولید خودرو سراتو در سایپا متوقف شد.

انتهای پیام/

تحويل محصولات سايپا در سال ۹۸ از مرز ۳۰۰ هزار دستگاه گذشت / ۳۰۰‌هزارمین محصول سايپا به مشتری تحویل شد

کاهش ۳۵ درصدی تولید خودرو در ۷ ماهه سال جاری/ وضعیت تولید در ۲ خودروساز بزرگ چگونه است؟

تحویل روزانه بیش از 2هزار محصول سایپا همزمان با تعطیلات تابستانی/ فروش فوری سراتو ادامه دارد

سازه‌ گستر سايپا عضویت خود در انجمن قطعه‌سازان را تعلیق کرد

عرضه 15 هزار خودرو تا پایان سال توسط سایپا

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!