صرفه جویی قابل توجه عددی برای مالکان به دنبال گاز سوز کردن خودروها

به گفته مجری طرح سی‌ ان‌ جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ با گاز سوز کردن خودرو، سالانه ۵ تا ۶ میلیون تومان برای هر خودرو صرفه جویی می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حمید قاسمی مجری طرح سی‌ ان‌ جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: هدف از این طرح این است که کلیه هزینه های بار و مسافر به سمت سی ان جی ببریم و هزینه ها کاهش یابد. در این فرآیند خودروهای تولید شده در کشور که در چرخه مسافر هستند به سمت سی ان جی بروند که خودروهای ون، وانت بار ها و تاکسی ها را در بر می گیرد.

این مقام مسئول در شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه ۱۰۰درصد خودروهایی که در این طرح باشند می توانند اقدام کنند، تصریح کرد: هزینه هر خودرو ۴ میلیون و ۵۰۰ تومان است که در این طرح جامعه هدف یک میلیون ۴۶۴ هزار خودرو در این طرح تعریف شده است که تمام هزینه از محل صادرات فراورده های نفتی تامین می شود که به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه از ۲ میلیون ۴۰۰ خودرو وانت موجود در کشور یک میلیون و صد هزار وانت گاز سوز هستند بیان کرد: همچنین تمام ون ها و ۲۰۰ هزار تاکسی مسافربر شخصی در طرح هدفگذاری شده است که به این ترتیب ۱۰۰ درصد بار و مسافر را پوشش خواهند داد.

به گفته مجری طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی؛ با گاز سوز کردن خودرو ماهانه ۴۰۰ هزار تومان صرفه جویی می شود که سالانه ۵ تا ۶ میلیون تومان برای هر خانوار صرفه جویی به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/ منبع: شبکه خبر

تمامی خودروهای عمومی کمک بلاعوض برای دوگانه سوز شدن دریافت می کنند

میزان گاز سی ان جی توزیعی در جایگاه ها افزایش یافت

کاهش 10 تا 15 درصدی مصرف گاز سی ان جی

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!