نقطه مثبت در کروز ارتباط خوب بخش تحقیق و توسعه با دانشگاهیان است

سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای انقلاب فرهنگی از خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی سایت دو شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای انقلاب فرهنگی در حاشیه بازدید از شرکت قطعه سازی کروز گفت: آنچه اهمیت دارد اینکه بخش تحقیق و توسعه کروز در حوزه طراحی داخلی ارتباط مناسب و خوبی با بخش دانشگاهی ایجاد کرده است و این مسئله قابل تقدیر و یک نقطه مثبت برای این شرکت قطعه سازی به شمار می رود.

وی افزود: بر حسب بیان مدیران کروز ۳تا ۷ درصد فروش کروز به بخش تحقیق و توسعه اختصاص پیدا کرده است.

دبیر شورای انقلاب فرهنگی حضور بانوان در شرکت قطعه سازی کروز را از نقاط مثبت ارزیابی و اظهار کرد: این موضوع یک نقطه مثبتی است که از توانایی های علمی، مهارت های صنعتی بانوان در حوزه صنعت به درستی استفاده شده است.

وی به موانع حاکمی که نظام دیوان سالاری برای بخش های صنعتی ایجاد کرده، اشاره و خاطر نشان کرد: این موانع سبب می شود که بخش های مختلف صنعت نتوانند جایگاه لازم را پیدا کنند؛ از این رو حمایت های اداری و پرهیز از چند نهادی کردن مداخلات، یک ضرورت برای صنعت کشور به شمار می رود.

عاملی با اشاره به عوامل گریزناپذیر در صنعت خودرو تصریح کرد: در سال رونق تولید، بازمهندسی رابطه صنعت به ویژه واحدهای بزرگ صنعتی با دانشگاه، دولت و سایر نهادهای حاکمیتی با هدف افزایش تولید ناخالص ملی، اشتغال و پیشرفت منتهی به سلامت و آسایش مردم یک ضرورت گریز ناپذیر است.

وی با بیان صنایع مهم در اقتصاد مقاومتی گفت: با این نگاه شرکت های بزرگ مثل مپنا، کروز، ایران خودرو، پارس خودرو و سایر صنایع مهم می توانند نقش آفرینی مهمی در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند. امروز فقط ظرفیت خودروسازی بخشی از کشور بیش از یک میلیون و سیصد هزار خودرو است. بخش تحقیق و توسعه بخش های صنعتی کشور توان طراحی بومی قطعات و محصولات خود را با تکیه به ظرفیت دانشگاه های مهم کشور دارد.

انتهای پیام/

حضور گروه بهمن، كروز و رايزكو در مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی

قطعه سازان؛ ظرفیتی مغفول مانده در کشور

قطعات کروز استاندارد آلایندگی یورو 5 را کسب می کنند

یک تیر و چند نشانِ کروز در داخلی سازی قطعات پیشرفته خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!