امکان ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند وانت بارها فراهم شد

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از امکان ثبت‌نام غیرحضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه برای دریافت کارت هوشمند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عبدالهاشم حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: براساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل‌ونقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل است.

این مقام مسئول در این راستا اشاره کرد: سازمان راهداری به منظور ساماندهی و ایجاد نظم در چگونگی بهره‌برداری و تردد وانت‌بارها در جاده‌های برون‌شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده‌های کشور، ساماندهی ناوگان وانت‌بار فعال در حمل و نقل برون‌شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مقرر شده تخصیص سهمیه سوخت به وانت‌بارها براساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل انجام شود، همه رانندگان و مالکان وانت‌بار برای فعالیت در جاده‌های برون‌شهری باید اسناد حمل وانت بار از جمله کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار و بارنامه را دریافت کنند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: برای رفاه حال متقاضیان، امکان ثبت‌نام غیرحضوری رانندگان و مالکان وانت‌بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده‌اند با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیرحضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir‌ فراهم شده است.

گزارش خودرو

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ثبت‌نام حضوری نیز با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت رانندگان امکان‌پذیر است.

وی افزود: هزینه صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان هر یک ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول توضیح داد: اکنون همه زیرساخت های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فراهم است و از بهمن‌ماه امسال سوخت ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش ثبت شده در بارنامه، تخصیص خواهد یافت.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

سهمیه سوخت وانت بارها براساس میزان پیمایش آن ها خواهد بود

از مردم می خواهیم سوار خودروهای پلاک شخصی نشوند

افتتاح قطعه نخست آزادراه تهران – شمال در دهه فجر انجام می شود

پس از تائید وزارت کشور سهمیه ریالی وانت بارها واریز می شود

قیمت بلیت اتوبوس افزایش نمی یابد

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!