سرانجام رنو – نیسان به کجا می رسد؟

بعد از فرار کارلوس گون مدیرعامل سابق رنو – نیسان این گروه فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته اما حالا شایعه ای در خصوص جدایی رنو و نیسان مطرح شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

با توجه به مسائلی که در طول یک سال اخیر برای اتحاد رنو- نیسان و بازداشت کارلوس گون، مدیرعامل اسبق این اتحاد و سپس فرار وی از ژاپن به لبنان رخ داد، بسیاری از رسانه ها و منابع خبری از افزایش احتمال فروپاشی اتحاد این دو غول خودروسازی آسیایی و اروپایی موسوم به رنو – نیسان آلیانس خبر داده و سخن گفتند.

هر دو طرف این اتحاد یعنی شرکت فرانسوی رنو و نیسان موتورز ژاپن در این خصوص تاکید و عنوان کرده اند که این شرکت مشترک در خطر جدایی و فروپاشی قرار ندارد و بدین ترتیب هرگونه ادعای مبنی بر این احتمال را رد و تکذیب کردند.

این در حالیست که ژان دومنیک سنارد، مدیرعامل جدید رنو، پیشتر از تردید خود درباره همکاری ادامه‌دار با نیسان خبر داده و گفته بود: این آلیانس (شامل شرکت میتسوبیشی نیز می شود) با قدرت به کار خود ادامه می داد اما هم اکنون چیزی از آن باقی نمانده است”.

نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی بود که کارلوس گون، مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی رنو – نیسان آلیانس به اتهام عدم اعلام بخش زیادی از درآمدهای خود، فرار مالیاتی و سواستفاده شخصی از اموال و دارایی های شرکت بازداشت و دستگیر شد و به مقامات قضایی در ژاپن تحویل داده شد.

در همان ابتدا بسیاری از کارشناسان در منابع خبری خطرنشان کردند که خبر بازداشت کارلوس گون، به طور کلی همکاری شرکت رنو نیسان آلیانس را به چالش می کشاند و فعالیت های آنها را نیز به زیر سوال خواهد برد. حالا فرار غیرقانونی وی به لبنان نیز به مشکلات پیش روی این اتحاد اضافه کرده است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

سناریو جدید مدیرعامل فراری نیسان/ گوسن: دادستان های ژاپنی من را تهدید کردند

سال 2019 برای نیسان موتورز سال سودآوری نبوده است

نیسان به جوک امید بسته است

مدیرعامل رنو-نیسان از ژاپن گریخت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!