پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

لوگو تویوتا

سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری تویوتا برای توسعه تاکسی هوایی

شرکت تویوتا برای توسعه و راه انداری تاکسی هوایی با جویی اویشن قرار داد منعقد کرده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو شرکت تویوتا اخیرا ۳۹۴ میلیون دلار در شرکت جوبی اوییشن سرمایه‌گذاری کرده است تا این شرکت بتواند در آینده تاکسی هوایی پیشرفته‌ای را توسعه دهد. این برای دومین بار است که شرکت […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۸

شرکت تویوتا برای توسعه و راه انداری تاکسی هوایی با جویی اویشن قرار داد منعقد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت تویوتا اخیرا ۳۹۴ میلیون دلار در شرکت جوبی اوییشن سرمایه‌گذاری کرده است تا این شرکت بتواند در آینده تاکسی هوایی پیشرفته‌ای را توسعه دهد.

این برای دومین بار است که شرکت تویوتا در شرکت جوبی اوییشن سرمایه‌گذاری می‌کند؛ اما این بار این شرکت تقریبا سه برابر سرمایه‌گذاری قبلی هزینه کرده است.

تاکنون شرکت جوبی اوییشن در طول ۱۰ سال فعالیت خود در کل ۷۲۰ میلیون دلار درآمد داشته است. اکنون نیز شرکت تویوتا برای بار دوم برای توسعه ناوگان تاکسی هوایی عمودپرواز با این استارتاپ همکاری کرده است.

در هواپیماهای عمود پرواز (Vertical Take off and Landing یا VTOL) نیروی مورد نیاز مستقیماً توسط موتور فراهم می‌شود. شیوه متداول در هواپیماها برای برخاستن از روی باند بدین ترتیب است که هواپیما پس از رها شدن ترمز با ماکزیمم توان حرکت کرده تا به سرعت مشخصی که نیروی مورد نیاز برای جدا شدن از سطح زمین را فراهم می‌کند، برسد. این نوع هواپیماها برای تغییر جهت نیروی رانش موتور مجهز به سیستم کنترل بردار پیشرانه‌ای (Thrust vectoring) هستند.

شرکت جوبی اوییشن، پیش از این با شرکت‌های نامی‌ای چون “اوبر” نیز همکاری داشته است.

شرکت “اوبر” (Uber) قصد دارد در سال ۲۰۲۳ یک سرویس کرایه تاکسی هوایی راه‌اندازی کند. این شرکت چندی پیش برای راه‌اندازی سرویس کرایه تاکسی هوایی، با شرکت جوبی اوییشن همکاری کرد. شرکت جوبی، نتیجه خلاقیت و تلاش “جوبن بویرت”(JoeBen Bevirt)، بنیان‌گذار و مدیرعامل آن است که این شرکت را در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد. این شرکت تا سال ۲۰۱۸ در گمنامی به سر برد تا این که توانست بودجه‌ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران گوناگونی مانند “اینتل”(Intel)، “تویوتا”(Toyota) و “جت‌بلو”(JetBlue) جذب کند. این سرمایه توانست به ابداع نخستین نمونه تاکسی هوایی شرکت کمک کند که نخستین پروازهای آزمایشی آن در فرودگاه خصوصی جوبی اوییشن در کالیفرنیای شمالی صورت گرفت.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

تویوتا 39 ساله در خیابان‌های مسکو / سورپرایز موکالوف!

فراخوان تویوتا برای خودروهای مدل 2018

بی‌خبر از آینده!/ تویوتا لندکروزر FJ40 با طعم آفرود

با 10 خودروساز بزرگ دنیا آشنا شوید

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی