توسعه همكاری ایران خودرو با قطعه‌سازان تبريزی در دستور كار

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به عزم جدي اين استان براي بومي سازي قطعات در شرايط جنگ اقتصادي اعلام كرد: با تفكر جهادي و ارتباط سازنده بين مراكز علمي و جامعه صنعتي مي توانيم ظرفيت توليد داخلي را ارتقاء دهيم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علي جهانگيری معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان شرقي در نشست با مديران ارشد ايران خودرو و شركت‌هاي قطعه‌سازي در تبريز گفت: موفقيت در عرصه جنگ اقتصادي با همدلي و استفاده از تمام ظرفيت‌هاي بخش توليد و به‌خصوص صنعت خودرو و قطعه‌سازي و دانشگاه‌هاي استان تحقق مي‌يابد.

وي تاكيدكرد: ‌اگر مي‌خواهيم تحولي در صنعت خودروسازي استان اتفاق بيفتد بايد همه از آن حمايت كنيم و در شرايط امروزي جنگ اقتصادي تعميق ساخت داخل قطعات خودرو و حتي توليد يك دستگاه خودرو نيز براي ما مهم است.

جهانگيري با اشاره به توانمندي‌هاي قطعه‌سازي استان آذربايجان شرقي در زمينه مجموعه جلوبندي، طراحي و توليد قطعات الكترونيكي و مجموعه‌هاي برقي، از مديرعامل ايران خودرو خواست تمامي قطعات اين بخش‌ها در خودروي سمند ايران خودرو تبريز از منابع و توليد كنندگان بومي تامين شود.

گزارش خودرو

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان شرقي تاكيد كرد: ‌باوجود ظرفيت‌هاي خالي و قابليت‌هاي موجود در خط سواري مونتاژ شركت ايدم، درصورت موافقت مديرعامل ايران خودرو دست‌كم40 درصد از ظرفيت توليدي موتور سري ايكس.يو خانواده سمند به اين شركت اختصاص يابد.

وي همچنين از مقيمي درخواست كرد: با توجه به دانش فني و توانمندي‌هاي شركت چرخشگر، دست كم40 درصد سفارش‌گذاري تامين گيربكس و جعبه فرمان خودرو سمند از طرف ساپكو و ايران خودرو تبريز به اين شركت تخصيص داده شود.

فرشاد مقيمي مدير عامل ايران خودرو نيز در اين جلسه به شركت ساپكو ماموريت داد تا موارد درخواستي را به صورت كارشناسي بررسي و نتيجه را هرچه سريع تر اعلام كند.

انتهای پیام/

آغاز دوره آموزش فنی دنا اتوماتیک توسط ایساکو

آمادگي قطعه‌ساز تبريزي براي توليد اكسل محصول جديد ايران خودرو

دريافت گواهي‌ ثبت نرم‌افزار بومي «تام اسكادا»

شرایط پبش فروش مشارکت در تولید خودرو دنا پلاس توربو

آغاز پیش فروش برخی از محصولات ایران خودرو از امروز

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!