سال 2019 برای ایرباس گران تمام شد

براساس اخبار اعلام شده از سوی ایرباس؛ این شرکت پس از پرداخت غرامت در سال 2019 به ضرر خالص ۱.۳۶ میلیارد یورویی رسید.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ایرباس اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ پس از پرداخت غرامت برای خاتمه دادن به پرونده‌های کلاهبرداری و رشوه‌خواری گذشته خود در ارتباط با فروش هواپیما، به ضرر خالص ۱.۳۶ میلیارد یورویی دست یافته است.

ضرر این شرکت بیشتر مربوط به پرداخت غرامت برای سرپوش گذاشتن بر روی پرونده فساد در فروش جت‌های این شرکت در بیش از یک دهه گذشته است.

همچنین چشم‌انداز چالش برانگیز فروش هواپیماهای حمل‌ونقل نظامی‌ای ۴۰۰ ام این شرکت هم منجر به ضرر ۱.۲ میلیارد یورویی آن شده است.

از سوی دیگر تعلیق مجوز فروش تسلیحات به عربستان سعودی توسط دولت آلمان تا پایان ۲۰۲۰، باعث شد این هواپیماساز بزرگ ۲۲۱ میلیون یورو ضرر کند.

این در حالی بود که سود ناخالص عملکردی شرکت در سال ۲۰۱۹ از رکورد ۵.۳۸ میلیارد یوروی سال پیش بالاتر رفته و به ۶.۹۵ میلیارد یورو رسیده بود.

گزارش خودرو

درآمدهای شرکت هم ۱۰.۷ درصد نسبت به سال قبل جهش کرد و به ۷۰.۴۸ میلیارد یورو رسید.

ایرباس اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ رکورد تحویل ۸۰۰ هواپیمای مسافربری خود در سال ۲۰۱۸ را شکسته و ۸۶۳ هواپیما به مشتریان خود تحویل داده است.

اما هزینه‌های شرکت به علاوه ضررها و مقادیر سنگین غرامت پرداخت شده باعث شد تا علی‌رغم عملکرد درخشان امسال، در کل تراز مالی این شرکت در ضرر خالص قرار بگیرد.

اما پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ تعداد فروش هواپیماهای مسافربری ایرباس به ۸۸۰ فروند برسد تا سود عملکردی این شرکت بالغ بر ۷.۵ میلیارد یورو شود.

انتهای پیام/ منبع: مهر

دولت آمریکا، تعرفه واردات هواپیما را افزایش داد

تعلیق پروازهای لوفت هانزا و آستریم ایرلاینز تا 9 فروردین ماه سال 1399

پروازهای اروپایی هما طبق برنامه انجام می شود

تولید بوئینگ 737 مکس متوقف شد

تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!