پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خط تولید خودرو

تب کرونا یا تعطیلات زودهنگام/ افت 80 درصدی تولید خودرو در بخش خصوصی

با توجه به این آمار، تیراژ در بخش‌خصوصی صنعت خودرو کشور طی ۱۱ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو با توجه به این آمار، تیراژ در بخش‌خصوصی صنعت خودرو کشور طی ۱۱ ماه امسال و در مقایسه با مدت […]

سبحان قالیباف
دوشنبه - ۱۲ اسفند ۱۳۹۸

با توجه به این آمار، تیراژ در بخش‌خصوصی صنعت خودرو کشور طی ۱۱ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

با توجه به این آمار، تیراژ در بخش‌خصوصی صنعت خودرو کشور طی ۱۱ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد. در آمار منتشره، نام ۱۲ شرکت آمده که در این بین، هشت شرکت هیچ تولیدی در بهمن امسال نداشته‌اند.

مدیران خودرو (تولیدکننده محصولات چری)، کارمانیا (نماینده BYD چین در ایران)، صنعت خودرو آذربایجان (مونتاژکننده محصولات ام‌جی‌چین)، سازه‌های خودرو دیار (نماینده گریت‌وال)، شرکت سرمایه‌گذاری بایک (نماینده بایک موتور چین)، عظیم خودرو (مونتاژکننده محصولات فوتون)، سیف‌خودرو (مونتاژکننده محصولات بیسو چین) و ریگان خودرو (مونتاژکننده محصول چینی کوپا)، هشت شرکتی هستند که در بهمن امسال هیچ تولیدی نداشته‌اند.

چهار شرکت دیگر شامل خودروسازان بم (نماینده برند جیلی)، بهمن موتور (مونتاژ‌کننده محصولات برند مزدا و‌هاوال)، کرمان موتور (مونتاژ‌کننده محصولات برند جک در ایران) و راین خودرو، به تولید خود در بهمن نیز ادامه داده‌اند.

طبق آمار منتشره، خودروسازان بم با تولید هزار و ۱۹۶ دستگاه محصول سواری در ۱۱ ماه امسال، افت بیش از ۴۲ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از خود به‌جا گذاشته است. بم خودرویی‌ها در بهمن امسال تنها ۱۸ دستگاه محصول به تولید رسانده‌اند.

از راین خودرو نیز خبر می‌رسد این شرکت در کل ۱۱ ماه امسال فقط ۲۳ دستگاه تیراژ داشته که ۲۰ دستگاه آن متعلق به بهمن است.

دیگر خودروساز بخش‌خصوصی به‌نام کرمان‌موتور اما توانسته بیشترین آمار تولید در بین خصوصی‌ها را به‌نام خود سند بزند. طبق آمار، این شرکت طی ۱۱ ماه امسال تیراژی ۱۲ هزار و ۷۳۹ دستگاهی داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۴ درصد افت را نشان می‌دهد.

کرمان موتور همچنین در بهمن امسال تیراژی ۹۴۰ دستگاهی داشته است. اما از گروه بهمن نیز خبر می‌رسد این شرکت طی ۱۱ ماه امسال هزار و ۸۲۲ دستگاه تیراژ داشته که از افت بیش از ۷۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد. بهمنی‌ها طی یازدهمین ماه امسال تنها ۶۰ دستگاه محصول را مونتاژ کرده‌اند.

از مدیران‌خودرو نیز خبر می‌رسد این شرکت تا پایان بهمن امسال تیراژی ۹ هزار و ۱۶۶ دستگاهی را به‌نام خود ثبت کرده است. این تعداد تولید سبب شده مدیران خودرو در مقایسه با ۱۱ ماه سال گذشته بیش از ۷۵ درصد افت تولید را به خود ببیند.

در بین دیگر خودروسازان بخش‌خصوصی، کارمانیا تیراژی ۷۹ دستگاهی در ۱۱ ماه امسال از خود به‌جا گذاشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۹۱ درصد افت داشته است.

ریگان‌خودرو نیز با توجه به تیراژ ۳۹۸ دستگاهی‌اش در ۱۱ ماه امسال، حدود ۷۴ درصد افت تولید را نشان می‌دهد. چهار شرکت دیگر بخش‌خصوصی یعنی عظیم‌خودرو، سیف خودرو، سازه‌های خودرو دیار و سرمایه‌گذاری بایک، به ترتیب ۴۷، ۲۲۷، ۱۶۷ و ۶۵ دستگاه تیراژ در ۱۱ ماه امسال داشته‌اند.

انتهای پیام/ منبع: دنیای اقتصاد

رشد تولید وانت و تراکتور در 10 ماه سال جاری

ماشین اولی ها! / بهترین گزینه‌ها برای خرید نخستین خودرو ایرانی

شیوه واگذاری 746 دستگاه خودرو ام جی 360 توسط شرکت آذویکو تشریح شد

تولید 670 هزار دستگاه خودرو طی 10 ماهه نخست سال جاری

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی