پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ولکان

ملاقات دو ابر ستاره ولکان ،در زمین و آسمان

آورو ولکان، به دلیل فناوری پیشرفته و موتورهای نیرومندش، بمب افکنی بسیار شناخته شده است. بین سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۸۴ آورو  ستون فقرات نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در مقابله با تهدیدهای اتمی در طی جنگ سرد بود و اکثر اوقات هم موشک‌هایی ویرانگر چون Blue Steel را بر دوش می‌کشید. آخرین سرباز جوخه آورو، ولکان XH558، […]

javankhodro
دوشنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۴

آورو ولکان، به دلیل فناوری پیشرفته و موتورهای نیرومندش، بمب افکنی بسیار شناخته شده است. بین سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۸۴ آورو  ستون فقرات نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در مقابله با تهدیدهای اتمی در طی جنگ سرد بود و اکثر اوقات هم موشک‌هایی ویرانگر چون Blue Steel را بر دوش می‌کشید. آخرین سرباز جوخه آورو، ولکان XH558، برای آخرین پروازش در اواخر این ماه آماده می‌شود و استون مارتین برای جشن گرفتن این رویداد، قرار ملاقاتی مخصوص بین «ولکان و ولکان» تدارک دید که در فرودگاه الوینگتون یورکشایر به وقوع پیوست.

ولکان

خودروساز بریتانیایی ، ولکان را هیجان‌انگیزترین ساخته‌هایش تا به امروز معرفی کرده است.بدنه این خودرو از فیبرکربن می باشد و موتور ۷ لیتری وی-۱۲ اش ، بیش از ۸۰۰ اسب بخار نیرو می‌آفریند. از این سوپر ماشین تنها 24 نمونه وجود دارد که قیمت هریک نیز حدود دو میلیون دلار خواهد بود.

مدیر اجرایی استون مارتین، دکتر اندی پالمر، گفت:” واضح است که ایده نام گذاری رده بالاترین سوپر ماشین ما از آورو ولکان سرچشمه می‌گیرد و خوشحالم که توانستیم دو ولکان را متحد و ادای احترام خویش را به این پدیده حمل و نقل هوایی ابراز کنیم.”

خلبان بمب‌افکن، مارتین ویدرز گفت:”بودن در پشت کنترلر های این هواپیمای منحصر به فرد رویدادی به یادماندنی بود.”

“به نظرم این خوب است که بدانیم نام ولکان نه تنها در کتاب‌های تاریخ و مرکز آموزشی جدید یورکشایر بلکه در سوپر ماشین خارق العاده استون مارتین نیز زنده خواهد ماند. ”

 ولکان

هم اکنون آخرین ولکان  XH558 در اختیار یک صندوق خیریه با نام «ولکان به سوی آسمان» است، سازمانی که در هفته‌های آتی وظیفه به سرانجام رساندن آخرین پرواز  او را برعهده خواهد داشت. به محض اینکه بر باند فرود آمد، به محور اصلی آکادمی حمل و نقل ولکان و مرکز میراث فرودگاه رابین هود انگلستان بدل خواهد شد.

منبع: پدال

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی