خودروسازان برای ارتقاء استانداردها مهلتی درخواست نکردند/دو محصول جدید سایپا استانداردهای ۸۵گانه را پاس می‌کند

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: خودروسازان برای رعایت استانداردهای ۸۵ گانه هیچ مهلتی درخواست نکردند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران درباره استاندارهای اجباری ۸۵ گانه و رعایت آن توسط خودروسازان، افزود: شرکت های خودروسازی نامه و درخواستی مبنی بر تمدید استانداردهای قبلی نداشته‌اند و این نشان می‌دهد که خودروسازان برای رعایت استانداردها آمادگی لازم را دارند.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث نخواهد شد که رعایت استانداردهای ۸۵ گانه با اغماض همراه باشد، تصریح کرد: تمام خودروها براساس دستورالعمل شورای عالی استاندارد و طبق زمان‌بندی هایی که به شرکت‌های خودروسازی ارائه شده، تولید خواهد شد.

مرندی مقدم افزود: تا پایان تیرماه خودروهای پراید و ۴۰۵ کنار گذاشته خواهند شد و بعد از آن، بررسی مجدد کیفی خودروها آغاز خواهد شد، از این رو، هر خودرويی مطابق با استانداردها نباشد، اعلام عمومی می شود.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: شرکت های خودروسازی در صدد آن هستند که کیفیت خودروهای داخلی را افزایش دهند تا برای پاس کردن استانداردها مشکلی نداشته باشد.

او ادامه داد: خودروهای قدیمی امکان پاس کردن استانداردهای جدید را ندارند، ولی خودروهای جدیدی که توسط شرکت های خودروسازی در حال تولید است، می توانند استانداردها را پاس کنند.

مرندی مقدم افزود: دو محصول جدید سایپا که سال گذشته در ساختمان هیات دولت مورد بازدید رئیس جمهوری قرار گرفت، می توانند استانداردهای ۸۵ گانه را اخذ کرده و پاس کنند.

وی اشاره کرد: استانداردهای ۸۵گانه برای ایمنی مردم و ارتقاء خودروهای داخلی است و جزو استانداردهای سختگیرانه محسوب نمی‌شود.

انتهای پیام/

نوبرانه های سایپا برای 2 نیمه 99!/ با خودروی شاهین و SP100 کراس اوور بیشتر آشنا شوید

گروه سایپا در حل مشکلات مربوط به کرونا در حوزه صنعت پیشتاز است / مدیریت سایپا رونق تولید را محقق کرد

توقف تولید دومین مدل پراید؛ یک ماه زودتر از موعد قبلی/ پراید هیچ جایگزینی ندارد

نخستین طرح فروش محصولات سایپا در سال 99

سایپا بار اصلی تولید در سال ۹۸ را بر دوش کشید/ کرونا و خلف وعده نظام بانکی موجب عدم درخشش صنعت خودرو در اسفند ۹۸ شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!